Група міністрів на чолі зі Шмигалем сьогодні приїде на польський кордон, – Зеленський
Джерело:
Офіс ПрезидентаСитуація на польсько-українському кордоні досі залишається напруженою. Глава держави розповів, яке завдання поставив перед своїм урядом для її врегулювання.
Прем'єр-міністр Денис Шмигаль разом із міністрами сьогодні, 23 лютого, прибуде на кордон із Польщею. Про це повідомив Зеленський на спільній пресконференції з прем’єр-міністром Данії Метте Фредеріксен у Львові.
Дивіться також Важко повернутися до кордонів 1991 року лише військовим шляхом, – Зеленський
"Ми готові робити кроки назустріч"
За словами глави держави, на кордон, де вже кілька тижнів відбуваються протести польських фермерів, прибудуть глава українського уряду та міністри, які відповідають за питання експорту, імпорту, товарообігу, логістику, інфраструктуру, за агропромисловий комплекс, а також керівники прикордонної служби.
Водночас президент зауважив, що не знає, чи приїдуть до кордону польські колеги. Завтра українська делегація бути не може, бо 24 лютого – друга річниця повномасштабного вторгнення Росії в Україну.
Ми сказали це відкрито, що ми готові з пропозиціями, з рішеннями, з кроками назустріч. Ми будемо готові до 24 бути на кордоні. І польська сторона буде чи не буде – мені це невідомо. Те, що ми кажемо, ми зазвичай намагаємося робити,
– заявив Зеленський.
Відносини важливі, але й правда теж
Президент наголосив, що цінує відносини із Польщею. Втім, на його думку, важливо також залишатися на боці правди.
Українське зерно не йде на ринок Польщі. За бажанням польської сторони. Ми знайшли нові шляхи. Але коли ми говоримо про транзит, то це трішки поза європейським законодавством. Ми готові й будемо робити все, щоб розв’язати це питання,
– зазначив Зеленський.
Окремо він подякував полякам, які від початку повномасштабної війни, надавали українцям величезну підтримку.
Крім того, Зеленський висловив вдячність українським виробникам сільськогосподарської продукції за розуміння ситуації. Глава держави зазначив, що наші фермери нічого самостійно не блокують попри ту несправедливість, з якою їм довелося зіштовхнутися. Адже їхні товари, які не пропускають на кордоні з Польщею, не йдуть на польський ринок, блокади зазнають ті продукти, які йдуть транзитом.
Блокування кордону: останні новини
- Польські фермери майже від початку лютого блокують кордон. Вони вимагають заборони імпорту української агропродукції та виступають за вихід Польщі з європейської "Зеленої угоди".
- Неодноразово протестувальники вдавалися до агресивних дій. Вони висипали з вантажівок та залізничних вагонів українське зерно. На акціях протесту навіть з'являлися антиукраїнські гасла. На одному із плакатів містився заклик до Путіна "розібратися з Україною і Брюсселем".
- Зеленський розкритикував дії польських фермерів. Він заявив, що не може ставитися до цієї ситуації на кордоні як до чогось нормального. Глава держави наголосив, що бачить у цих протестах більше політики, ніж економіки. Адже Польщею проходить лише 5 відсотків агроімпорту з України.
- Водночас президент повідомив, що готовий сам прибути на кордон для вирішення конфлікту. Він закликав Туска та Дуду прибути туди теж.
- Відомо, що прем'єр Польщі Дональд Туск пропозицію Зеленського відхилив. Він зазначив, що зустріч українського та польського урядів щодо питання на кордоні відбудеться 28 березня у Варшаві, як це було заплановано ще наприкінці січня.
- Анджей Дуда зауважив, що йому прикро за розсипане українське зерно, однак наголосив, що поляки мають право на законний протест. Влада не може їм заборонити мітингувати. Польський лідер додав, що блокування – це рішення польських фермерів та профспілок, а не влади.