Українська сторона в СЦКК хоче повернути росіян на Донбас
Російські офіцери зі Спільного центру з контролю та координації питань припинення вогню та стабілізації лінії розмежування сторін на Донбасі (СЦКК) жили в тих же умовах, що і українська сторона. А проблема полягала у суперечностях між українським і російським законодавствам щодо перебування російських військових на території України.
Про це заявив керівник української сторони у Спільному центрі з контролю та координації за припиненням вогню Юрій Остах, передає "Громадське".
Читайте також: У Росії відзначилися жовчним випадом у бік України щодо російських офіцерів на Донбасі
Зокрема, він спростував усі обвинувачення з боку Кремля, що українська сторона перешкоджала роботі російських офіцерів у СКК.
"Російські офіцери жили в тих же умовах, в яких жили і наші офіцери українських ЗСУ. Харчування, проживання, поїздки нічим не відрізнялись. Офіцери РФ і наші офіцери відзначали, що стосунки були нормальними. Не було конфліктів ні в їдальні, ніде", – підкреслив Юрій Остах.
За його словами, 19 грудня СЦКК вивела з непідконтрольних Україні територій Донеччини та Луганщини усіх 36 офіцерів РФ, а також 6 українських.
"Я просто хочу, щоб ви порівняли цифри – наших було 6, а їх 36. Ми неодноразово ставили питання перед керівництвом, щоб кількість наших військових на тій стороні була адекватною кількості їхніх військових на цій стороні (російських офіцерів в Соледарі було 40 – "24"), – зауважив керівник української сторони в СЦКК.
Крім того, Юрій Остах наголосив, що незважаючи на вихід росіян із СЦКК, Україна в повному обсязі продовжує виконувати задачі з контролю за режимом припинення вогню та за ремонтно-відновлювальними роботами.
Читайте також: Росія готова повернути своїх спостерігачів, але є умови, – Марчук
Ми сподіваємось, що росіяни повернуться. Їхня присутність тут була гарантією, що ми можемо припинити обстріли в будь-який момент. Проблема з росіянами полягає в тому, що згідно з українським законодавством, їм з 1 січня 2018 року доведеться під час перетину кордону мати біометричні паспорти та здавати біометричні дані, що водночас не дозволяється військовим російським законодавством,
– констатував він.
Нагадаємо, 19 грудня Росія припинила участь у Спільному центрі контролю і координації (СЦКК). Причиною рішення став запланований з 1 січня 2018 року новий порядок в'їзду в Україну громадян Росії, в тому числі введення попереднього електронного повідомлення про намір відвідати країну.
20 грудня всі російські офіцери СЦКК покинули територію України. Крім того, вийшли з окупованих територій і українські спотерігачі, щоправда все ж залишилися на Донбасі для виконнаня завдань.
Європейський Союз вже закликав Росію використати свій вплив на сепаратистів та відновити роль СЦКК у вирішенні критичних ситуацій на місцях через різке погіршення ситуації на Донбасі.