Росія з "страшною ефективністю" глушить дрони, у ЗСУ знайшли рішення, – The Economist

30 травня 2024, 17:11
Читать новость на русском

Джерело:

The Economist

Російські окупанти глушать українські дрони на передовій, і робота ворога виявилася "жахливо ефективною". Через це українським розробникам довелося проявити винахідливість.

Саме так з'явився пакет програмного забезпечення для безпілотників Eagle Eyes, розроблений українськими спецпризначенцями.  

Дивіться також У росіян є певні складнощі: військовий оглядач зауважив особливість удару по Україні

"Він дає змогу безпілотникам орієнтуватися тільки за допомогою "машинного зору". Використовуючи алгоритми штучного інтелекту, програма порівнює відеозображення місцевості в реальному часі з бортовою картою, зшитою з фотографій і відео, зібраних раніше літаками-розвідниками", – ідеться у статті.

Зазначають, що програма дозволяє безпілотникам продовжувати виконувати свої завдання навіть після того, як їх заглушили.

Переваги і суть Eagle Eyes

Eagle Eyes навчений розпізнавати конкретні наземні цілі, як от танки, транспортери, ракетні пускові установки і бойові вертольоти. Дрон може випускати бомби або пікірувати без команди оператора.

Видання цитує неназваного українського військового, який пояснив, що Eagle Eyes запрограмована на пріоритетне ураження станцій глушіння. Наступним пріоритетом є російські зенітно-ракетні батареї С-400.

"Eagle Eyes досить дешевий спосіб протидіяти дронам-камікадзе, він широко використовується", – зазначив командир підрозділу "Білий орел", що воює на півдні України, Валерій Боровик.

За його словами, система з радіусом дії близько 60 кілометрів також спрямовує безпілотні літальні апарати, які завдають ударів по енергетичній інфраструктурі в Росії.

Українські розробки завдають клопотів росіянам

  • Однією із потужних розробок українських інженерів є морські дрони Magura V5, які вдало відпрацьовують по ворожих цілях.
  • Також Україна представила гібрид ЗРК та авіаційної ракети: на зенітний ракетний комплекс "Оса-АКМ" встановили авіаційні ракети малої дальності Р-73 замість штатних ЗУР 9М33М3.