УПЦ МП не має права "виганяти" екзархів з України: різка відповідь Константинополя

25 вересня 2018, 23:24
Читать новость на русском

Українська православна церква Московського патріархату не може вимагати, щоб екзархи, призначені Константинопольським Патріархом, покинули Україну.

Про це заявив доктор богослов'я, ієрарх Константинопольського патріархату архієпископ Тельміський Іова (Геча), передає "Укрінформ".

Читайте також: Голова УПЦ Онуфрій відмовився зустрічатися з екзархами Вселенського патріархату у Києві

По якому праву УПЦ МП засуджує Вселенський патріархат, якщо у міжцерковних відносинах УПЦ МП не є самостійною одиницею у веденні діалогу, вона не є суб’єктом, не веде листування, в якій бере участь виключно РПЦ,
– зауважив архієпископ Тельміський Іова.

Він також наголосив, сам Вселенський патріарх, а не екзархи, приїздив до Києва десять років тому без запрошення з боку УПЦ МП.

"І все одно церква під керівництвом митрополита Володимира обрала тоді не шлях конфронтації, а шлях діалогу і порозуміння" – зазначив архієпископ.

Нагадаємо, 7 вересня стало відомо про те, що Вселенський патріархат у межах підготовки до надання автокефалії Православній церкві в Україні призначив своїх екзархів (повірених) у Києві. Цю подію в РПЦ назвали "вторгненням на канонічну територію Московського патріархату". А згодом синод РПЦ вирішив припинити участь у роботі структур під головуванням Константинопольського патріархату.

Хто такі екзархи?Екзарх – це титул церковних служителів і світських чиновників у пізній Римській імперії. Титул досі вживається у Східній православній церкви. Екзархом є архієрей, який керує великою церковною областю – екзархатом. Екзархат зазвичай є за межами країни, в якій розташований патріархат.

Що таке автокефалія?Це статус помісної церкви, як самокерованої, незалежної частини Вселенської Православної Церкви, що очолюється патріархом або архієпископом чи митрополитом.