Ми ефективно воюємо та маємо результат, хто б що не говорив, – Офіс Президента
В західних ЗМІ з'являються матеріали із песимістичними заголовками про те, що станеться, коли Україна "програє". В українців, які сьогодні боронять нашу країну, вони викликають певну настороженість та тривогу,
Радник голови Офісу Президента України Михайло Подоляк розповів 24 Каналу, що ці заголовки адресовані конкретним політичним елітам у західних країнах, які не до кінця вирішили, чи Росія має програти. Адже якщо Україна не отримає інвестування від західних партнерів у повному обсязі, тоді варто готуватись до нової війни з Росією за 3 – 5 років.
До теми Коли у США закінчаться гроші на військову допомогу для України: у Пентагоні назвали чітку дату
Європа не може протистояти Росії
Західні політичні еліти мають відповісти собі на ключове питання: скільки людей в Європі готові воювати з Росією так, як воює Україна?
Україна – єдина країна в Європі, яка може протистояти, зокрема психологічно, Росії з фінансовою, збройною допомогою демократичного світу. Чи може чинити спротив Росії об'єднана демократична Європа? Ні, не може. І тому європейці роблять відповідні висновки,
– зазначив радник глави ОПУ.
Європейським країнам потрібно докласти усіх зусиль, щоб Україна отримала будь-які інструменти у необхідній кількості. Сьогодні інвестиції в Україну сукупно складають 100 мільярдів євро в рік. Однак, щоб ефективно протистояти Росії, завтра Євросоюзу доведеться витрачати 3 – 10 трильйонів євро.
Тому всі ці публікації дають чіткий меседж нашим європейським партнерам. Або ви інвестуєте в Україну – єдину країну, яка вміє воювати, адже ми ефективно воюємо та маємо результат, хто б що не говорив. Або будете залиті кров'ю,
– підкреслив Подоляк.
При цьому західні журналісти, за його словами, не писали, зокрема про те, що на Південному напрямку українськими силами були ліквідовані повітряно-десантні, гвардійські дивізії Росії. Водночас виходили статті про те, що Україна нібито десь втратила.
Якщо не Україна, тоді – ніхто
Однак Захід усвідомив: якщо не Україна, тоді – ніхто. Це має впливати на рішення, які ухвалюватимуться європейськими та американськими політиками.
Сьогодні суттєво збільшилась військова допомога від країн Північної Європи. Це пов'язано також з агресивними заявами Путіна щодо Фінляндії та зі створенням Ленінградського військового округу. Частково збільшує підтримку Україні консервативна Стара Європа, та ж Німеччина.
"Тому ці публікації дають більш рельєфне розуміння політичним елітам на Заході. Вони починаються дискутувати, й тоді Україні буде легше відстоювати свої позиції", – наголосив Михайло Подоляк.
Більше про допомогу Україні від західних партнерів
- Під час візиту Володимира Зеленського до США 12 грудня було оголошено про новий пакет допомоги від Вашингтону у розмірі 200 мільйонів доларів. До нього увійшло, зокрема, ракети AIM-9M для протиповітряної оборони, додаткові боєприпаси для РСЗВ HIMARS, 155-мм і 105-мм артилерійські снаряди, протирадіолокаційні ракети AGM-88 HARM та інша зброя та техніка.
- Також підтримку Україна отримала від Норвегії, про що було оголошено під час перебування Володимира Зеленського в Осло з офіційним візитом. Країна надасть додаткову фінансову та гуманітарну допомогу на суму у 800 мільйонів доларів.
- Крім того, Німеччина передала Україні новий пакет допомоги, до якого увійшов зенітно-ракетний комплекс Patriot. Також пакет складається з 9 гусеничних всюдиходів Bandvagn 206, 7 390 боєприпасів до 155-мм артилерії, 3 безпілотні машини для розмінування, 14 систем виявлення дронів та іншої техніки та боєприпасів.