Уряд планує продати частину акцій Укрпошти на міжнародних біржах
Прем'єр-міністр Олексій Гончарук заявив про можливість публічного розміщення акцій "Укрпошти". Поштовий оператор може стати публічною компанією.
На брифінгу Олексій Гончарук відзначив важливість Укрпошти. За його словами, поштовий оператор доставляє пенсії та іноді є єдиним контактом людйе з державою у віддалених населених пунктах.
До теми: Що буде зі збитковою Укрпоштою
Окрім того, за словами глави уряду, Укрпошта заробляє гроші, тому вона повинна виконувати певні функції. Він додав, що такі підприємства можуть бути або заборонені для приватизації, або підготовлені до так званого IPO. Тобто до виходу на іноземні майданчики для залучення системного інвестора.
Це означає, що, наприклад, ми можемо продати 20-30% акцій Укрпошти різним акціонерам, які б зайшли зі своїми грошима, принесли б цьому підприємству нові ресурси, правильну корпоративну культуру і прискорити його розвиток,
– вважає прем'єр.
Гончарук наголосив, що повний продаж таких підприємств занадто складне рішення.
Читайте також: Приватизація квартири в 2019 році: документи, умови, поради і важливі нюанси
Відзначимо, що Верховна Рада остаточно схвалила законопроєкт, яким скасувала перелік об'єктів державної власності, що не підлягають приватизації. Тим самим парламент запустив процес великої приватизації державного майна, яку анонсували раніше. Парламент також ухвалив продаж частки в "Укрпошті" стратегічному інвестору, виключивши її зі списку майна і об'єктів, що не підлягають приватизації.
Що не підлягає приватизації?
Об'єкти державної власності, які перебувають на тимчасово окупованих територіях, не підлягають приватизації до повного відновлення конституційного ладу України на цих територіях.
Дороги, газотранспортна система, метрополітен та багато іншого. Це означає, що об'єкти стратегічної інфраструктури не будуть приватизовані, запевнила авторка законопроєкту, заступниця голови Комітету Верховної Ради з питань економічного розвитку Роксолана Підласа.
Крім того, не будуть приватизовані підприємства з виготовлення та ремонту всіх видів зброї, що перебуває на озброєнні в ЗСУ, інших законно утворених військових формувань, СБУ.
Підласа наголосила, що законопроєктом передбачена норма, що не дозволяє забрати раніше заборонені до приватизації підприємства за борги.
"Ми не дозволимо забрати підприємства, раніше заборонені до приватизації, за борги, тому що №1054-1 (новий закон) вводить мораторій на порушення процедури банкрутства на 3 роки щодо всіх об'єктів, які сьогодні перебувають у переліку", – пояснила авторка законопроєкту.