Розслідуватиме злочини влади проти України: в Раді створили ТСК

19 травня 2021, 14:13
Читать новость на русском

Парламентарі підтримали створення ТСК щодо розслідування протиправних дій, що загрожують нацбезпеці. Цю постанову вніс глава "Слуги народу" Давид Арахамія. За це проголосували 252 народних обранці. Перед цим Рада провалила постанову "Голосу" про створення тимчасової слідчої комісії щодо вагнерівців.

Проєкт постанови №5243 авторства Арахамії "Про утворення ТСК Верховної Ради України з розслідування можливих протиправних дій, що несли загрозу національним інтересам та безпеці України" був зареєстрований ще 15 березня. 

До теми Арестович про історію з вагнерівцями: Хто сказав, що операція була

Постанову про ТСК щодо вагнерівців провалили

Перед тим, як голосувати постанову №5243, парламент голосував за пропозицію про створення ТСК щодо розслідування "злиття операції" ПВК "Вагнера". Її у парламенті зареєстрували ще у вересні 2020 року. Ця ініціатива надійшла від фракції "Голос". Регламентний комітет документ теж схвалив.

Проте Верховна Рада 19 травня її не підтримала. "За" були лише 93 нардепи.

Арахамія каже, що в утвореної ТСК – значно більші повноваження

Постанові від голови фракції "Слуга народу" пощастило значно більше: "за" були одразу 252 депутати. За словами Арахамії, ця ТСК має більші повноваження, аніж ТСК щодо вагнерівців, яку запропонували його колеги. Мовляв, вона може розслідувати не лише справу ПВК "Вагнера", а й наприклад, "плівки Медведчука".

Зверніть увагу! Проти створення цієї ТСК виступили фракції "Голос" і "Європейська Солідарність". Політики кажуть, що завдання цієї комісії не мають конкретних часових рамок, у яких мають досліджувати можливу державну зраду.

Коротко про справу вагнерівців

  • 29 липня 2020 року в Білорусі затримали бойовиків ПВК "Вагнера".
  • У Білорусі вважали, що вони прибули в країну задля дестабілізації ситуації перед виборами президента.
  • Серед вагнерівців були учасники війни на Донбасі, які воювали на боці бойовиків.
  • Україна надіслала Білорусі запит на екстрадицію 28 вагнерівців. Однак його проігнорували і передали їх Росії.
  • ЗМІ повідомили, що операцію із затримання вагнерівців спланували українські спецслужби, проте вона провалилась через  "злив" з Офісу Президента.