У Верховній Раді пропонують спростити виїзд депутатів за кордон
Джерело:
Верховна Рада УкраїниУ Верховній Раді зареєстрували законопроєкт, який стосується використання нардепами дипломатичного паспорта. Цей документ дозволить виїздити за кордон народним обранцям за спрощеною процедурою.
Ініціаторами законопроєкту вказані понад 60 чинних народних обранців – представників різних політичних сил. Термін дії дипломатичного паспорта пропонують встановити 5 років.
Читайте також Рада провалила розгляд дистанційного голосування для депутатів
Дипломатичний паспорт пропонують видавати на всю каденцію
Таким чином, згідно з ініціативою, паспорт діятиме не лише на термін відрядження, а на всю депутатську каденцію. Весь цей час документ може зберігатись у депутата, а повертати його слід до 10 днів після припинення повноважень.
Прикордонники не зможуть вимагати у депутатів паспорт та інші документи
Отож, під час перетину кордону буде достатньо дипломатичного паспорта. Працівники ДПСУ не зможуть вимагати у нардепів український паспорт або інші документи.
Є нюанси, наприклад, відрядження має бути погоджене з головою Верховної Ради, першим віцеспікером або віцеспікером. Також політики мають подати протягом тижня звіт про відрядження – звісно, після повернення.
Читайте також Рада проголосувала за введення санкцій проти патріарха Кирила та інших діячів РПЦ
Робота Ради під час воєнного стану: останні новини
- Парламент ухвалив рішення про призначення нового державного свята – Дня Української Державності. Його відзначатимуть 28 липня – у річницю хрещення Київської Русі князем Володимиром.
- Про створення свята президент Зеленський оголосив ще у День Незалежності у 2021 році, проте депутати проголосували лише 31 травня 2022 року.
- Нещодавно нардепи підтримали і зміни до держбюджету. На "єПідтримку" виділили ще 5,8 мільярда гривень.
- На засіданні 31 травня народні обранці звільнили з посади уповноважену за прав людини Людмилу Денісову. За це було 234 голоси.
- Верховна Рада ввела санкції проти російських політиків та діячів. У перелік потрапив і голова РПЦ – одіозний патріарх Кирило.
- Остаточно реалізувати це рішення має РНБО, до якої депутати звернулись з відповідним проханням.
Дізнайтесь про актуальне у відео: президент прийняв вірчі грамоти в іноземних послів