Верховний суд не дозволяв УПЦ МП зберігати свою назву

19 грудня 2019, 14:35
Читать новость на русском

У понеділок, 16 грудня, у засобах масової інформації поширили інформацію, буцімто Верховний суд України дозволив УПЦ МП зберегти власну назву. Втім у Міністерстві культури України спростували цю інформацію.

Верховний суд не постановляв ухвали, якою би "дозволив Українській Православній Церкві Московського Патріархату не змінювати свою назву", наголосили у Мінкульті.

Зверніть увагу! Коли РПЦ буде змушена визнати автокефалію ПЦУ: заява Епіфанія

Згідно з повідомленням Міністерства, на розгляді Окружного адміністративного суду міста Києва досі перебуває справа за позовом УПЦ МП, щоб визнати незаконним наказ Мінкульту про необхідність скасування назви Російської церкви в Україні.

У квітні 2019 року суд справді задовольняв такий позов, але Міністерство культури оскаржувало його в апеляційному порядку. І хоча у 11 грудня апеляцію було залишено без задоволення, станом на 17 грудня Окружний адмінсуд не переходив до перегляду справи по суті.

Чому УПЦ МП має змінити свою назву

20 грудня 2018 року Верховна Рада ухвалила закон, який зобов'язує релігійні організації, центр яких розташовується за межами держави, зазначити у своїй назві належність до інших держав. Закон передусім стосувався Української православної церкви Московського патріархату, яка мала б вказати свою належність до Російської православної церкви (РПЦ). Її назва мала б лунати так – "Російська православна церква в Україні".

18 січня 2019 року 49 депутатів Верховної Ради, здебільшого представники "Опозиційного блоку", звернулися до Конституційного суду України (КСУ) щодо неконституційності закону про перейменування УПЦ Московського патріархату. Провадження у КСУ відкрили 19 квітня. Рішення КСУ щодо цього питання немає ще досі.

До теми! Суд визнав протиправними дії Парубія щодо перейменування УПЦ МП, – нардеп Опоблоку

Якими ще діями відзначалася УПЦ МП раніше

Київська митрополія УПЦ МП дуже давно в судах домагається визнання протиправним та скасування наказу Мінкультури від 25 січня 2019 року. Цим документом затверджувалася релігієзнавча експертиза щодо встановлення переліку релігійних організацій (об`єднань), які підпадають під дію закону "Про свободу совісті та релігійні організації".

Крім того, українська філія РПЦ хоче зобов`язати Мінкультури негайно відкликати публікацію, розміщену того ж 26 січня на їхньому сайті. Мінкультури має це зробити через офіційне видання "Урядовий кур'єр". У тому матеріалі міститься перелік релігійних організацій (об`єднань), яким необхідно внести зміни до свого статуту (положення) та подати їх на реєстрацію.