Вибори можуть скасувати: у Путіна є спосіб залишитися "вічним правителем" Росії

15 листопада 2023, 17:46
Читать новость на русском

Диктатор Владімір Путін підписав зміни до закону про вибори президента. Зокрема, про їх проведення під час воєнного часу. У Кремлі готують ситуацію, щоб вибори можна було взагалі скасувати.

Для скасування виборів у Росії можуть ввести воєнний стан, щоб залишити Путіна "вічним правителем". Таку думку 24 Каналу озвучив російський опозиційний політик Геннадій Гудков.

Читайте також Путін висуне свою кандидатуру в президенти: розвідка Британії сказала, коли це станеться

"Вводять воєнний стан і президент стане вічним правителем до моменту, поки воєнний стан не буде скасований. Чи буде він скасований за життя Путіна – велике питання. Готуються похмурі ситуації для Росії. Дуже легко ввести воєнний стан у будь-яку секунду та зупинити навіть імітацію політичних процесів", – вважає він.

Новий "правитель" у Росії

Говорять, що секретарю радбезу Росії Нікалаю Патрушеву дуже вигідно, щоб президентські вибори скасували, адже тоді Путін юридично буде нелегітимним. У такий спосіб він зможе просувати свого сина Дмітрія на місце глави Кремля.

Як розповів Геннадій Гудков, що є думка, що Патрушев дуже легко піддається зовнішньому впливу та є слабкою особою у Кремлі. Тому на нього може впливати президент "Роснафти" Ігор Сєчін, який фактично може керувати Росією.

Як вважають кремлівські пліткарі, реальним бенефіціаром, якщо, наприклад, Путіна буде відсторонено, може стати Ігор Сєчін, який буде "регентом", керувати Росією через того ж Патрушева-молодшого,
– сказав він.

Хоч зараз Ігор Сєчін перебуває здебільшого у тіні, але має великий плив, зокрема, на Владіміра Путіна та загалом ситуацію всередині Росії. Крім того, президент "Роснафти" не має глобальних конфліктів з Патрушевим.

Гудков про вибори у Росії: дивіться відео

Путін підписав закон про голосування у воєнний час

  • Владімір Путін 14 листопада підписав закон про порядок проведення президентських виборів у Росії. Відповідно до закону, "якщо воєнний стан введено на частині території", ЦВК може відкласти проведення голосування.
  • Зазначається, що посадова особа суб'єкта може не раніше як за 130 днів і пізніше як за 90 днів до голосування направити до ЦВК пропозицію проведення виборів. Тоді ж ЦВК протягом п'яти днів ухвалює рішення, приймаючи або відхиляючи пропозицію. Також там можуть скоротити строки виборів.
  • У випадку розв'язання проблем, через які перенесли вибори, ЦВК може відновити підготовку до голосування. Також можуть бути встановлені особливості підготовки та проведення виборів президента.
  • У випадку "ризику для життя" можуть бути змінені час початку та закінчення голосування, а також його тривалість на виборчих дільницях поза межами Росії.