"Референдум проти Путіна і війни": пропаганда повністю ігнорує одну тему перед виборами

24 січня 2024, 04:19
Читать новость на русском

У Росії збирають підписи для висування на президентські вибори колишнього депутата держдуми Боріса Надєждіна. Натепер він "єдиний антивоєнний кандидат", після того як ЦВК відмовила у висуванні Катєріні Дунцовій.

Російський опозиційний журналіст, редактор The Insider Тимур Олевський прокоментував цей феномен 24 Каналу. Він наголосив, що люди, які ставлять свої підписи за Надєждіна, дуже ризикують.

До теми Швидко прибрали з інформпростору: чому Путін злякався конкуренції Дунцової на виборах

"Підписи за Надєждіна видаються референдумом проти війни й навіть проти Владіміра Путіна для когось. Принаймні про це люди говорять у соціальних мережах", – зазначив Олевський.

Невідомо, чим ця історія завершиться. Можливо, у такий спосіб влада хоче отримати списки людей, які не підтримують війну проти України.

Що відомо про Надеждіна

Попри "антивоєнну" риторику, Надєждін робив доволі суперечливі заяви, зокрема про територіальну цілісність України. В інтерв'ю SOVA він сказав, що "це питання переговорів і мирного договору", і додав, що розв'язуватиме його відповідно до російської конституції.

Зверніть увагу! Путін незаконно анексував окуповані території України й вписав їх у конституцію. Оскільки Надєждін покладається на її положення, то він не збирається повертати Крим, Донеччину, Луганщину, Херсонщину й Запоріжжя.

Олевський зауважив, що Надєждін змушений взоруватись на основний державний документ з огляду на нинішню ситуацію в Росії, хоча може мати іншу думку. Значно важливіше те, що говорять люди, які стоять у чергах для підписів.

Хочу звернути увагу, що офіційні російські ЗМІ, тобто пропаганда, просто повністю це (черги людей для підписів – 24 Канал) ігнорують,
– підсумував Олевський.

Вибори в Росії: основне

  • "Дорога бюрократія", як цю процедуру назвав Дмітрій Пєсков, запланована на 15–17 березня 2024 року. Владімір Путін не наважувався оголосити про балотування аж до 8 грудня.
  • І це не дивно, адже в Росії доволі напружена ситуація. Крім проблем з економікою та опаленням, країна-агресорка дедалі частіше зазнає дронових атак, а також нею ширяться протестні настрої башкирів і дружин мобілізованих.
  • Водночас майже не лишається сумнівів у тому, що Путіна вкотре "переоберуть". До слова, він підписав закон про голосування у воєнний час.