Ірану дали зрозуміти, що за співпрацю з Москвою буде жорстке покарання, – військовий експерт
Уночі 29 січня у містах Ірану зафіксували атаку безпілотників на військові бази та інші підприємства. На місцях влучань виникли сильні пожежі. Припускають, що за цими вибухами можуть стояти США або Ізраїль.
Не дивно, що удари було завдано по іранських військових об'єктах (приблизно 7 – 8) і навіть по штаб-квартирі Корпусу вартових ісламської революції (КВІР). Про це 24 Каналу розповів військовий експерт Юрій Федоров. На його думку, хоча поки що ніхто не взяв на себе відповідальність за ці удари, скоріш за все їх міг здійснити Ізраїль.
Зверніть увагу "Бавовна" в Ірані: з'явилися супутникові фото заводу з виробництва Shahed-136 після атаки
Він нагадав, що напередодні прем'єр Ізраїлю Беньямін Нетаньяху на засіданні кабінету міністрів заявив, що Ізраїль розпочинає завдавати удари по терористичних організаціях.
А КВІР вважається саме такою організацією за всіма підставами. Подивимось, як Іран буде на це реагувати,
– зауважив експерт.
За його словами, вже з'явилась інформація, що Ізраїль нібито відізвав понад 500 своїх спеціалістів, які навчали колег з України керуванню засобами радіоелектронної боротьби з іранськими безпілотниками.
"Тепер можна припустити, хто саме очікує проблем, пов'язаних з цими ударами", – зазначив Федоров.
З чим може бути пов'язана атака безпілотниками по Ірану: дивіться відео
Росія обіцяла передати ядерні технології
На його думку, цей удар по Ірану є закономірним, і не випадково, що він відбувся саме після того, як у Тегеран приїжджав В'ячеслав Володін, голова Держдуми Росії.
За деякими припущеннями його візит пов'язаний з тим, що Росія обіцяла Ірану передати ядерні технології, необхідні для виготовлення ядерної зброї,
– припустив співрозмовник.
Він вважає, що, ймовірно, це виявилось спусковим гачком, який міг викликати ці удари по Ірану. Їхня мета – переконати Тегеран, що з ядерними питаннями жартувати не варто.
Військовий експерт наголосив, що на співпраці Росії та Ірану це позначиться дуже погано.
"Керівництву Ірану "натякнули", що за подальші контакти з Москвою, особливо в ядерній сфері, на них чекає жорстоке покарання", – зауважив Юрій Федоров.
Атака безпілотниками Ірану: що відомо
- Вночі проти 29 січня в Ірані безпілотники атакували їхній оборонний комплекс. Офіційні особи Ірану заявили, що нібито країна запобігла спробі атаки 3 невеликих квадрокоптерів на фабрику боєприпасів у місті Ісфахан біля ділянки, що належить Іранському центру космічних досліджень. На цей центр США наклали санкції через роботу над іранською програмою балістичних ракет.
- Вибухи в Ірані пролунали у декількох містах. В Ісфахані безпілотники атакували один із центрів виробництва боєприпасів Міноборони країни. Масштабна пожежа спалахнула на заводі з переробки нафти в промисловому районі Салімі в місті Азаршахр. Також повідомили про вибухи у місті Хой на північному заході Ірану. Крім того, є інформація про вибухи на військових базах в Хамадані та Караджі.
- Іранські військові об'єкти одразу в декількох містах країни атакували невідомі безпілотні літальні апарати. Згодом на цю новину відреагували в Офісі Президента нашої держави. Радник глави ОП Михайло Подоляк лаконічно констатував, що "Україна попереджала Тегеран", хоча й деталей цього інциденту не озвучив.
- Видання Jerusalem Post повідомило, що це атака безпілотників по Ірану спричинила чималі пошкодження підприємств. Попри заяви Тегерану про те, що "пошкодження майстерень мінімальні" внаслідок атаки дронів, Jerusalem Post так не вважає. Власне, там констатували з посиланням на власні джерела у розвідці, що обстріл мав феноменальний успіх.