Також у мережі опублікували низку відео з місця події. Але журналісти стверджують, що найбільш достовірним можна вважати лише те, яке з'явилось із самого початку.

До теми Тегерану надсилають сигнал: чи вплинуть вибухи в Ірані на постачання зброї Росії

Цікаво, що у самому міноборони Ірану стверджують, що на одне з підприємств у місті була здійснена "невдала атака" за допомогою міні-дронів.

Один з них був знищений комплексом ППО, два інших потрапили у "оборонні пастки" та детонували,
– пишуть іранські журналісти.

Про який саме завод мовиться, в міноборони Ірану не уточнюють. Але є всі підстави стверджувати, що атаку здійснили саме на завод, який виробляє дрони-камікадзе Shahed-136. Цей завод дійсно розташований у місті Ісфахан, на території вертолітної авіабази.


Завод з виробництва Shashed-136 та інших дронів у місті Ісфахан / Фото Defence Express

Водночас дослідники не радять поспішати з висновками, адже вважати, що це єдине військове підприємство у місті – неможливо. Зокрема лише поряд з цим об'єктом розташовані:

  • низка позиційних районів ракетних військ,
  • інші військові частини,
  • оборонні об'єкти, включно з промисловими майданчиками.

Також треба зважити на те, що всі дійсно критичні виробничі потужності Іран активно ховає під землю. Зокрема поряд із заводом, де виробляють Shahed-136, розташований доволі масивний підземний об'єкт і він просто врізаний в гору та має одразу три виходи.


Підземний завод в Ісфахані / Фото Defence Express

Таким чином навряд атака незначними силами, яка викликала лише доволі помірну реакцію з боку міноборони Ірану, може дійсно вивести з ладу будь-яке важливе військове підприємство країни. І цілком можливо, що в той час, коли на поверхні підприємство виглядає, як декілька ангарів, то під ними цілком можуть бути підземні виробничі потужності. А для їх знищення вже необхідні спеціальні бетонобійні бомби.

Що відомо про вибухи в Ірані: головне

  • У ніч на неділю, 29 січня, на великих підприємствах у різних районах Ірану пролунали вибухи, внаслідок яких відбулися пожежі. За попередньою інформацією, об'єкти в Ірані були атаковані американськими або ізраїльськими безпілотниками, але офіційно це не підтверджено.
  • Внаслідок масових атак на великі стратегічні оборонні підприємства у країні, Вища рада національної безпеки Ірану скликала надзвичайне засідання. У Jerusalem Post зауважили, що така дронами на іранські склади зброї мала феноменальний успіх.