Дуже жорстокий удар: експерт з авіації сказав, чим нетипова атака по Києву
У понеділок, 8 липня, Росія цинічно атакувала Київ. Були жорстокі удари, але учорашній – невипадково, а розрахунково жорстокий. Росіяни знали, що роблять та куди влучають.
Вони врахували всі особливості систем протиповітряної оборони. А віднайшовши маленьку "шпарину", вдарили по дітях. Експерт з авіації Костянтин Криволап детально пояснив 24 Каналу нетиповість атаки.
Дивіться також Уражено корпус із важкохворими дітьми, загинула лікарка: що відомо про атаку на "Охматдит"
Що намагалася продемонструвати Росія
Спочатку російські терористи "Кинджалами" ударили по Києву, а потім з інтервалом 7 – 8 хвилин випустили Х-101 з касетною боєголовкою, щоб не просто завдати якнайбільшого ураження цивільному населенню, а насамперед діточкам.
"Охматдит" та "Ісіда" – медичні заклади, а не військові. Навіть важко уявити, що росіяни скажуть, мовляв, "а в "Охматдиті" лежали українські військові". Це повна маячня. Вони заявили, що буцім українська ППО збила ракету, впали уламки та інші нісенітниці.
Однак на записах чітко видно, як кілька російських Х-101 завдають удару по "Охматдиту". Ракети протиповітряної оборони, зокрема Patriot, мають геть зовсім інший вигляд.
Росія показує, що "бійтеся, ми шалені вбивці, ми будемо вас нищити та вбивати, капітулюйте". Але, я думаю, цього не буде,
– сказав Костянтин Криволап.
Що незвичайного у польоті ракет
За словами експерта з авіації, окупанти і раніше маневрували – залітали далеко, а потім повертатися. Але цього разу змінювали висоти, щоб максимально заплутати наші системи протиповітряної оборони.
Нам не вистачає засобів ППО та радіолокаційних систем, а особливо Saab 340 (шведський літак – 24 Канал) у повітряному просторі, тоді б мали всю інформацію. А так, мабуть, щось могли не побачити з огляду на те, що і "Калібри", і Х-101 можуть йти на досить низьких висотах. Хоча над Києвом вони пролітали уже на такій немаленькій висоті,
– зазначив Криволап.
Яка мета застосування Х-22
Авіаційний експерт зазначив, що ворожа атака тривала понад 12 годин, вона майже найдовша з усіх, які були. Російські удари не були спрямовані на військові об'єкти.
Ворог використав ракету Х-22 з літака Ту-22м3, яку ще називають "убивцею авіаносців". Її спроєктували у 1960-ті роки для того, аби знищувати великі скупчення кораблів та завдавати ударів ядерною боєголовкою. Тоді немає різниці, яка в неї точність – 300 метрів від цілі чи 500 – вона однаково буде уражена ядерним ударом.
Коли застосовуються такі ракети, це не військова ціль, а винятково терористична,
– наголосив Криволап.