Військові – не роботи, не варто сіяти зраду, – Парасюк пояснив відхід з Лисичанська
Українські військові були змушені відійти від Лисичанська. Володимир Парасюк вважає, що не варто у цьому шукати зраду.
Те, що ЗСУ доведеться відійти від Лисичанська, було зрозуміло ще 2 тижні тому. Про це військовослужбовець ЗСУ та екснардеп Володимир Парасюк повідомив 24 каналу.
Зверніть увагу Окупанти готують наступ на Бахмут і Сіверськ, – ISW
За його словами, українські бійці опинилися на невигідних для них позиціях, адже було складно стримувати ворога з усіх сторін.
В яких умовах ЗСУ воювали під Лисичанськом
За словами екснардепа, бійці на Сході України воюють у надскладних умовах. Усі дороги біля Лисичанська обстрілювалися, а мости були підірвані. Через це не було змоги підвезти боєприпаси чи забрати поранених.
"Якщо немає нормального логістичного сполучення з передовими позиціями, не можна нормально вести військові дії", – наголосив Парасюк.
Окупанти почали рівняти Лисичанськ із землею
Росіяни кинули на цю ділянку фронту половину всіх артилерійських засобів, які привезли в Україну.
Вони (росіяни – 24 канал) засипали все мінами, зрівняли із землею Сєвєродонецьк, почали рівняти Лисичанськ. За що там триматися? І як оборонятися?
– підкреслив екснардеп.
Парасюк додав, що можна копати окопи скільки завгодно. Але якщо в армії немає стільки вогневої артилерійської сили, щоб подавити ворога, нічого не вийде.
"Нам не потрібно другої "Азовсталі"
Військовослужбовець ЗСУ зазначив, що існував великий ризик того, що українські військові опиняться у кільці.
"Нам же не потрібно було другої "Азовсталі", правильно? Щоб знову 2 чи 3 тисячі людей опинилися у полоні, з них знущалися і робили на цьому пропаганду", – сказав Парасюк.
Читайте також Десятки швидких та автобусів, рідні й волонтери: як зустрічали звільнених із полону захисників
За словами екснардепа, коли ситуація дійшла до певного критичного моменту, відвід українських підрозділів став логічним кроком. Адже найважливішим у цій ситуації було зберегти життя людей.
"Не потрібно сіяти зраду"
Важливо розуміти, що ворог на певних ділянках фронту може мати переваги. А ЗСУ, попри усі складнощі, героїчно стримували окупантів.
Наші люди мають зрозуміти одне: наші військові – це не роботи. Вони теж змучуються, їм теж треба відпочити,
– наголосив Парасюк.
Тому ні в якому разі не потрібно сіяти зраду через відступ від Лисичанська, підкреслив військовослужбовець ЗСУ. Адже рішення про відхід підтримали й самі військові.
"Відступ від Лисичанська – це маневрений відхід"
Володимир Парасюк додав, що відступ ЗСУ від Лисичанська значним чином не вплинув на загальну лінію фронту.
"Ніхто не відійшов на 100 чи 150 кілометрів. Це території довжиною 10 – 15 кілометрів. І для загальної лінії фронту це, можна сказати, просто маневрений відхід", – зазначив екснардеп.
За словами військовослужбовця, відступ має певне політичне значення. Адже тепер існує ризик, що окупанти можуть повністю взяти під контроль Луганську область.
Але я думаю, що це ненадовго. Адже наша армія не буде просто стояти та дивитися, як їх будуть відсувати,
– переконаний Парасюк.
Він додав, що вже зараз ЗСУ отримують накази переходити у контрнаступ на певних ділянках фронту на Донбасі. Володимир Парасюк також закликав українців вірити у перемогу та довіряти ЗСУ.
Володимир Парасюк пояснив відхід українських військових від Лисичанська: дивіться відео
Деталі ситуації на фронті на Луганщині
- Генеральний штаб повідомив, що ЗСУ 3 липня залишили Лисичанськ після важких боїв. Водночас українські захисники наголосили: вони обов'язково повернуться у місто і звільнять його.
- Радник голови Офісу Президента Олексій Арестович повідомив, що ЗСУ залишили Лисичанськ та Сєвєродонецьк, щоб зберегти життя захисникам. Однак вони встигли ліквідувати там приблизно 7 тисяч російських окупантів.
- Міністр оборони Росії Сергій Шойгу поспішив проінформувати Володимира Путіна, що, мовляв, окупантам вдалось взяти під контроль всю територію Луганщини.
- Однак українські військові продовжують гідно протистояти ворогові на Луганщині. Упродовж минулої доби ЗСУ вдалось відбити штурм окупантів у Білогорівці.