У Повітряних силах пояснили, як відрізнятимуться атаки на енергетику України у 2023 і 2022 роках
Росія намагалася восени та взимку минулого року занурити Україну у темряву. Вже ні в кого не виникає сумнівів, що країна-агресорка спробує повторити свій терор у 2023 році. Тому у Повітряних силах пояснили, що очікуватиме українців восени та взимку.
Речник повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат попередив, що атаки Росії на енергетичну інфраструктуру України у 2022 та 2023 роках відрізнятимуться між собою. Про це він сказав в етері телемарафону, передає 24 Канал.
Читайте також Росіяни будуть намагатися влаштувати нам блекаути: до чого готуватися українцям восени
Що сталося з російськими ракетами
Як пояснив Ігнат, минулого року в загарбників був великий стратегічний запас далекобійних та високоточних ракет.
Протягом війни вони (росіяни – 24 Канал) атакували завжди цими ракетами. А критична інфраструктура, саме об'єкти паливно-енергетичного сектору, були атаковані крилатими далекобійними ракетами. Це "Калібр", Х-101, Х-555. Це основні ракети, якими били. Вони цей стратегічний запас, власне, використали восени та взимку минулого року,
– зауважив він.
За його словами, окупанти почали нарощувати 100 ракет усіх типів. Серед них є балістика, аеробалістика тощо. Він також підтвердив інформацію про те, що Росія використовує проти України й ті ракети, які Київ передав Москві у 1999 році в обмін на погашення боргів за російський газ. Речник Повітряних сил ЗСУ додав, що Україна також передавала Росії "за копійки" Ту-22МР, Ту-95 і Ту-160. І ці літаки теж тепер завдають ударів по території нашої держави.
Що запланували російські окупанти цього року
На думку Ігната, у 2023 році українцям варто очікувати більше на атаки дронів-камікадзе, ніж на ракетні атаки. Тому що такого запасу ракет, як минулого року, у Росії немає.
Обмеження щодо максимальної кількості одночасно запущених безпілотників залежать тільки від можливостей окупантів та виробництва "Шахедів" і "Ланцетів". Ігнат нагадав, що у ніч на 4 серпня росіяни запустили всього 1 БпЛА, який було знищено, а перед новорічною ніччю вони випустили у бік Києва 46 дронів. Також росіяни змінюють напрямки запусків. Це Брянська і Курська області, Приморсько-Ахтарськ Краснодарського краю, полігон "Чауда" у тимчасово окупованому Криму. Ігнат припустив, що росіяни будуть не повноцінно виробляти іранські дрони в себе, а лише збиратимуть їх.
Речник повітряних сил ЗСУ також зазначив, що інтенсивність збиття нашою ППО ворожих ракет та безпілотників в деяких випадках досягла 100%. Однак ця цифра постійно різна. Зенітні ракети є кращим засобом для знищення "Шахедів". Наші захисники також намагаються збивати ці іранські дрони за допомогою української зброї, яка є дешевшою та доступнішою.
Що кажуть експерти про ситуацію восени та взимку
- Радник голови ОП Михайло Подоляк у розмові з 24 Каналом теж попереджав про можливі нові масовані атаки Росії на енергетичну інфраструктуру нашої держави. За його словами, Україна вже готується до осінньо-зимового періоду. Їй допомагають у цьому закордонні інвестиції.
- Нещодавно керівник Центру військово-правових досліджень Олександр Мусієнко припустив, що росіяни не змінять тактику у виборі об'єктів для обстрілів. На його думку, окупанти не досягнуть результатів минулого року.