росія не дочекається від Китаю нічого, крім символічної "підтримки", – Яковенко
У кремлі даремно сподіваються на можливу підтримку з боку Китаю, позаяк зближення між росією та КНР є лише символічним. Все тому, що у Пекіні керуються виключно своїми інтересами.
Розраховувати на китайську підтримку своїх ініціатив росія може хіба що в рамках ООН. Про це 24 каналу розповів російський опозиційний журналіст і політик Ігор Яковенко.
Зверніть увагу Китай навряд заспокоїться щодо Тайваню, – міжнародник пояснив, наскільки загрозливі навчання КНР
(Не) союзники
На думку журналіста, у Пекіні переважно готові на економічну співпрацю з путіним, задешево скуповуючи сировину.
"Я переконаний, що жодних серйозніших кроків, серйознішого зближення, ніж риторична та символічна росія від Китаю не дочекається. Дешево скуповувати якусь сировину – це можна, але нічого більше", – зазначив Яковенко.
Однак, з його слів, Китай готовий допомагати Москві на дипломатичному фронті, зокрема у Раді безпеки ООН, блокуючи антиросійські ініціативи від країн Заходу та України.
Ядерний шантаж – стратегія путіна, Тайвань – ласий шматок для КНР: дивіться відео
У КНР свої інтереси
Політик підкреслив, що в умовах російсько-української війни Китай керується своїми інтересами щодо поглинання Тайваню.
"Я не маю жодних сумнівів, що Китай використовуватиме цей глобальний конфлікт. Зрозуміло, що у Китаю є свої інтереси. А інтереси – це поглинання Тайваню", – підкреслив Яковенко.
З його слів, у такій ситуації Китай не буде "брататися з росією", а також укладати з нею стратегічний та військовий союз.
"Жодної реальної військової допомоги росія від Китаю не отримає, як і економічної допомоги не отримає", – резюмував журналіст.
Напруга щодо Тайваню: що відомо
- Ситуація навколо Тайваню залишається напруженою. 7 серпня у протоці та навколо неї зафіксували 66 китайських винищувачів та 14 військових кораблів. Китай продовжив проводити свої військові навчання навколо острова.
- У Тайвані дії Пекіна назвали "симуляцією нападу". Також повідомили, що 6 серпня Китай запустив 20 літаків, 14 з яких перетнули серединну лінію Тайванської протоки. Щоб попередити їх, Тайвань підняв свої винищувачі.
- Китай продовжує збільшувати обсяги свого ядерного озброєння. Протягом найближчих років Пекін хоче наростити кількість боєголовок, яка буде більшою за теперішню в кілька разів.
- Китай вирішив ввести санкції проти спікерки Палати представників США Ненсі Пелосі через її візит на Тайвань. Таким чином Пелосі стала найвищим американським чиновником, який потрапив під обмеження Пекіна.
Вас також може зацікавити – Чи залежить напад Китаю на Тайвань від війни в Україні: дивіться відео