Такі дані оприлюднив 5 серпня заступник міністра оборони США з політичних питань Колін Кол. Про ці загрози, які йдуть зі Сходу, він говорив на Конференції ООН з перегляду Договору про нерозповсюдження ядерної зброї. Днем раніше там теж виступав представник МЗС України, який нагадав, що росія вже порушила одразу три засади цього договору.
До теми Війна Китаю та США не може бути не ядерною, – експерт сказав, чому Пекіну не до цього
Скільки боєголовок буде в Пекіну до 2030
Заступник глави Пентагону сказав, що раніше вони чули заяви Китаю про "намір обговорювати питання стратегічної стабільності". Проте, з врахуванням нещодавнього загострення відносин, у Вашингтоні не бачать дійсної готовності Пекіна до такої роботи.
Китай саме зараз перебуває в процесі нарощування, модернізації та диверсифікації ядерного арсеналу. Дуже швидкими темпами – в три або навіть в чотири рази,
– сказав Кол.
Кол також наголосив, що Пентагон хоче лише повної ліквідації всієї ядерної зброї у світі. Проте, крім Китаю, на заваді цьому стоять ще кілька дій агресивних держав:
- Неспровоковане вторгнення росії в Україну та безрозсудна ядерна риторика з боку кремля.
- Відмова Ірану розв'язати проблеми Міжнародного агентства з атомної енергії та повернутися до Спільного всеосяжного плану дій.
- Можлива підготовка Північної Кореї до проведення ще одного ядерного випробування та її постійний потік ракетних випробувань.
До теми – як Північна Корея погрожує ядерною зброєю: дивіться відео