Майже водночас офіційний Пекін припинив співпрацю з США у низці сфер. В МЗС Китаю наголосили, що саме Пелосі наполягала на візиті на Тайвань.

До теми Китайське МЗС викликало послів країн Європи через критику військових навчань біля Тайваню

У Пекіні вважають, що Пелосі втрутилась у внутрішні справи КНР

Незважаючи на серйозне занепокоєння Китаю та рішучий опір, Пелосі наполягала на відвіданні Тайваню, серйозно втручаючись у внутрішні справи Китаю, підриваючи суверенітет і територіальну цілісність Китаю,
– заявив речник МЗС Китаю.

Ба більше, у китайському дипвідомстві зазначили, що спікерка Палати представників "розтоптала політику одного Китаю та загрожує миру та стабільності в Тайванській протоці".

Пелосі відповіла на військові навчання біля Тайваню

Як пише Axios, Ненсі Пелосі відреагувала на військові навчання, які проводить Китай біля берегів Тайваню. Політикиня зазначила, що Пекіну не вдасться ізолювати острів, а також завадити американським політичним діячам відвідувати Тайвань.

Пелосі засудила запуск китайських ракет у бік територі Тайваню. 5 з цих ракет взагалі приземлились у виключній економічній зоні Японії.

Читайте також США відклали випробування міжконтинентальної ракети через напруженість навколо Тайваню

Що відомо про загострення навколо Тайваню:

  • Напередодні 20 винищувачів Китаю увійшли у зону ППО Тайваню. 2 серпня була аналогічна ситуація.
  • Також у цей день китайська армія запустила у бік Тайваню 11 балістичних ракет. Запуски тривали близько 2 годин.
  • Раніше офіційний Пекін закрив повітряний простір над півднем країни. Китайці намагаються заблокувати міжнародні маршрути, які проходять через острів.

Дізнайтесь у відео про нову стратегію Китаю: