Укр Рус
1 березня, 18:15
2

Відстрочка від мобілізації при 3 групі інвалідності: перелік захворювань

Основні тези
  • Чоловіки з інвалідністю звільнені від військової служби та можуть служити лише добровільно за контрактом.
  • Відстрочку можуть отримати також й особи з певними захворюваннями, при яких дають 3 групу інвалідності: гастрит, хронічний бронхіт, астма, гіпертонічна хвороба, легка форма розсіяного склерозу, легкі форми артриту, цукровий діабет у стадії компенсації, легкі форми депресії тощо.
Мобілізація в Україні: які хвороби дають право на відстрочку - 24 Канал Мобілізація в Україні: які хвороби дають право на відстрочку - 24 Канал

Закон про мобілізацію передбачає, що чоловіки з інвалідністю, зокрема, 3 групою мають право отримати відстрочку або звільнення за станом здоров'я. Для цього обов'язково потрібно підтвердити відповідний статус.

24 Канал розповідає, які хвороби дають право на відстрочку від мобілізації чоловікам 18 – 60 років із 3 групою інвалідності.

Дивіться також Контракт для 18 – 25-річних, виїзд за кордон і "бусифікація": якою буде мобілізація у 2025 

При яких хворобах дають 3 групу інвалідності

За новими правилами мобілізації, люди з інвалідністю 1, 2 і 3 груп звільнені від військової служби та можуть йти служити лише добровільно за контрактом.

Зокрема, відстрочку від мобілізації можуть отримати особи, які:

  • мають дружину (чоловіка) з інвалідністю 3 групи після онкології, відсутності кінцівок, кистей рук, стоп, одного з парних органів,
  • за наявності в особи з інвалідністю 3 групи онкологічного захворювання, психічного розладу, церебрального паралічу чи інших паралітичних синдромів.

До 3 групи інвалідності належать люди з незначними вадами здоров'я, які майже не впливають на працездатність і повсякденне життя. Вони не вимагають особливих умов та можуть виконувати більшість своїх обов'язків без сторонньої допомоги.

Хвороби, за яких надають 3 групу:

  • захворювання внутрішніх органів: гастрит, виразкова хвороба в стадії ремісії, хронічний бронхіт, астма та серцево-судинні захворювання, зокрема, гіпертонічна хвороба середнього ступеня тяжкості без істотних ускладнень;
  • неврологічні розлади: легка форма розсіяного склерозу або невралгія (якщо не викликає серйозних порушень опорно-рухового апарату);
  • ортопедичні захворювання: легкі форми артриту артрозу, деформації хребта, кінцівок;
  • ендокринні захворювання: цукровий діабет у стадії компенсації, гіпотиреоз без серйозних ускладнень;
  • психічні розлади: легкі форми депресії, тривожні розлади, шизофренія в стадії стійкої ремісії без виражених психічних розладів.