Продовження зернової угоди без Росії: у Кремлі пригрозили Україні, Туреччині та ООН

18 липня 2023, 15:46
Читать новость на русском

У зернової угоди 17 липня закінчився термін дії. Росія заявила, що не продовжуватиме його. Нещодавно Дмітрій Пєсков оголосив позицію Кремля щодо експорту зерна з України без участі країни-агресорки.

Дмітрія Пєскова попросили прокоментувати плани України щодо продовження експорту свого зерна Чорним морем за підтримки ООН й Туреччини та без країни-агресорки. Посіпака Владіміра Путіна став погрожувати, передає 24 Канал.

До теми Вийшла, щоб повернутися: для чого Росії ажіотаж з зерновою угодою

Що сказав представник Кремля

Пєсков заговорив про нібито ризики такої ініціативи через "бойові дії" та забув додати, що це саме Росія розв'язала повномасштабну війну з Україною.

Тут, безумовно, питання, яке потребує коментарів з боку наших військових, адже йдеться про зону, яка безпосередньо наближена до району бойових дій, і без відповідних гарантій безпеки там виникають певні ризики. Якщо щось оформлятиметься без Росії, то ці ризики повинні враховуватися,
– сказав він.

Прессекретар російського диктатора також заявив, що не може сказати, які країни "готові взяти на себе такі ризики". Окрім цього він звинуватив європейські країни у буцімто невиконанні умов "зернової угоди" та назвав їхню позицію "безсовісною".

Останні новини про вихід Росії з зернової угоди

  • Нещодавно президент Української зернової асоціації Микола Горбачьов у розмові з 24 Каналом пояснив, як можна гарантувати безпеку зернового коридору після виходу держави-терориста з угоди. Він запропонував 2 варіанти – залучити військовий флот Туреччини або використати спеціальний фонд, який створила Україна.
  • Раніше Генсек НАТО Єнс Столтенберг засудив вчинок Москви. Він назвав вторгнення Росії в Україну протиправною війною та додав, що дії країни-агресорки продовжують шкодити мільйонам людей по всьому світу.
  • Не так давно Антоніу Гутерреш написав листа Путіну. У ньому генсек ООН закликав російського диктатора повернутися до угоди. Також він запропонував державі-терористу альтернативу SWIFT.
  • А експерт з питань Центральної та Східної Європи Іван Преображенський вважає, що Реджеп Ердоган може жорстко покарати Путіна за вихід із зернової угоди. Адже вона має велике значення для турецького лідера.
  • До президентської сім'ї наближені приватні компанії, що отримують величезні надприбутки завдяки транзиту та перепродажу зерна. На думку експерта, Ердоган має великий набір опцій для помсти російському диктатору.