Виключити Росію з Радбезу ООН не вийде, доки не відбудеться реформа організації, – Кислиця
Аби виключити державу-агресора з Радбезу ООН, спочатку необхідно провести реформу самої організації. Тож наразі йдеться лише про "усунення".
Про це в ефірі національного телемарафону заявив постійний представник України при ООН Сергій Кислиця, повідомляє 24 Канал.
Дивіться також Глава німецького МЗС проігнорувала Радбез ООН, щоб не слухати брехню Лаврова, – Bild
Росія незаконно перебуває в Радбезі ООН
Кислиця зазначив, що наразі про виключення Росії не йдеться. Адже для цього спочатку хтось має стати членом Радбезу ООН.
Ми стоїмо на тому, що Росія перебуває і посідає місце, яке до сьогоднішнього дня, у тому числі й відповідно до статуту ООН, належить СРСР. Тому не йдеться не про виключення, а про усунення Російської Федерації з Радбезу,
– зазначив представник України при ООН.
Також він додав, українська влада вважає, що держава-агресор незаконно перебуває в Радбезі ООН. Окрім Росії, є ще чотири постійні члени. Однак, вони не готові до практичного розгляду питання про усунення з Радбезу окупантів.
За словами Кислиці, нещодавно відбулася революція у позиції США. Постійна представниця в ООН заявила, що Росія не мала б бути в Радбезі в принципі. Водночас вона додала, що країна-агресор є постійним членом Радбезу, і з цим США нібито не можуть нічого зробити.
Читайте також Київ готовий обговорювати будь-який мирний план: Кулеба назвав дві умови
Радбез виявився не здатним ухвалювати рішення для запобігання та припинення війни
Постпред зауважив, що робота триває. Рано чи пізно, зокрема, за підсумками війни та після перемоги України й наших союзників, це питання може постати вже в практичній площині. Також Кислиця додав, що Радбез виявився не здатним ухвалювати будь-які рішення, які б могли на певному етапі запобігти війні, а на подальшому етапі її зупинити.
Представник України в ООН зазначив, навіть якщо уявити, що Росія позбавлена можливості накладати вето на рішення щодо України, і відповідне рішення Радбезу про негайне зупинення війни та виведення окупаційних військ ухвалили, загарбники не зроблять цього.
Невже хтось думає, що після того, як він (Путін – 24 Канал) отримає це рішення, він подзвонить телефоном Шойгу і скаже: "Тут Радбез ухвалив рішення. Негайно виводимо війська"? Ні, питання не в тому, що Радбез недосконалий. Питання в тому, що за понад 20 років світ дозволив Москві перетворитися на абсолютно безконтрольно автократію, якій відверто плювати на те, які рішення ухвалюються в Радбезі, Генасамблеї, МКС,
– констатував Сергій Кислиця.
Радимо дізнатися Подоляк пояснив, кому вигідні тези, що Україна "хотіла вдарити по Москві, однак відмовили США"
Аби виключити Росію з Радбезу, необхідна реформа самої організації
Також він зазначив, що реформа Радбезу ООН повинна відбутися. Про це нещодавно йшлося і під час більшості виступів та дебатів, які Росія сама і скликала у Радбезі.
Але давайте не будемо тішитися ілюзіями, що є будь-який спосіб написати рішення таким чином, щоб воно переконало Путіна. Тому перемога над Путіним — це передусім військова перемога, але ще й політична, метою якої має стати зміна режиму, який існує в Росії. Тут єдність всіх наших партнерів та єдність світу має першочергове значення,
– наголосив дипломат.
Дивіться також Як уникнути затяжної війни, холодний душ для Макрона: що західні ЗМІ пишуть про Україну
Путінський режим постійно перетворював інформацію на зброю
На сесії Комітету з інформації ООН радник Постпредства України Сергій Дворник заявив, що перетворення інформації на зброю та використання її з агресивною метою було цілеспрямованою стратегією путінського режиму ще від самого початку його існування.
"Почавши зі знищення незалежних ЗМІ та вбивств незалежних журналістів, Кремль створив інформаційну бульбашку з паралельною реальністю для мільйонів росіян", – констатував дипломат. Також він порівняв методи ворожої пропаганди з тими, до яких вдавалися нацисти. Дворник зазначив: "Щоб зробити свій народ готовим убивати й руйнувати, потрібно поєднати дегуманізацію обраної цілі з іншими почуттями, включно з… вищістю власної нації та віру у свого лідера".