Сигнал Путіну, – політолог пояснив, навіщо Вірменія ратифікувала Римський статут
Вірменія ратифікувала Римський статут. Відтак, якщо Владімір Путін приїде до країни, його зобов'язані затримати та передати до суду. Це міг бути сигнал вірменської влади російському диктатору.
Так, Вірменія могла спеціально ратифікувати Римський статут, щоб унеможливити візити очільника Кремля. Про це 24 Каналу розповів політолог Ігор Рейтерович.
Зауважте Росія втрачає вплив на Сербію, а Пригожин назвав заяву Вучича "марною істерикою": аналіз ISW
Вірменія не хоче бачити у себе Путіна
Останнім часом між Єреваном та Москвою дуже погані відносини. Вірменія поступово "дрейфує" від російської сфери впливу до Європи.
Громадян країни можна зрозуміти, адже переважно вони вважають, що Росія їх зрадила. Тобто не підтримала і не виконала свої зобов'язання щодо конфлікту Вірменії з Азербайджаном у Нагірному Карабасі.
Окрім того, це не перше подібне рішення країни щодо Росії. Воно дуже гарно вписується у ланцюжок останніх рішень. Мовиться про:
- відмову брати участь у спільних навчаннях;
- відмову підписувати фінальне комюніке, коли представники ОДКБ, включно з Владіміром Путіним, збиралися у Вірменії.
На думку Рейтеровича, "фінальним акордом" має бути скасування країною права на розташування у Вірменії російської військової бази в місті Ґюмрі. Тоді Єреван остаточно розірве відносини з Москвою та шукатиме собі інше майбутнє.
Це рішення про суд – сигнал Путіну. Можливо, у нього з'явиться бажання перевірити на міцність рішення, якщо він скаже, що приїде. Однак такі візити узгоджуються попередньо та тепер влада Вірменії має залізобетонну відмазку,
– припустив політолог.
Рейтерович пояснив, чому Вірменія ратифікувала Римський статут: дивіться відео
Путін втрачає вплив у Вірменії: що відомо
- 16 березня прем'єр-міністр Вірменії Нікол Пашинян заявив, що Азербайджан готується до масштабного вторгнення в Нагірний Карабах. Єреван звертатиметься за допомогою до ООН, якщо Москва не зможе дотримуватися режиму припинення вогню.
- Так, Росія втрачає свій вплив у пострадянських країнах через війну в Україні. Війська країни-агресорки не справляються з поставленими перед ними завданнями.
- Річ у тім, що Москва допомогла Єревану домовитися з Азербайджаном про режим припинення вогню в Нагірному Карабасі від 9 листопада 2020 року. Крім того, російські "миротворчі сили" дислокувалися там як додаткова гарантія безпеки для вірменів.
- Вірменія відмовилась від керівної посади в Організації договору про колективну безпеку. Це також може свідчити про бажання країни дистанціюватися від Росії.