Війна має фінансувати сама себе, – Тамар сказав, звідки можна взяти додаткові кошти

17 червня 2023, 21:27
Читать новость на русском

Одне з завдань, яке буде стояти перед українською державою після перемоги у війні, яку розв'язала Росія, – побудувати потужну оборонну промисловість.

Про це 24 Каналу розповів капітан армії оборони Ізраїлю у відставці Григорій Тамар. Він додав, що Україна має можливості залучити для цього кошти.

До теми Резніков протестував українські танки "Оплот": Міноборони замовить їх для ЗСУ

Інструмент поповнення державної скарбниці

Тамар згадав слова Наполеона про те, що війна повинна фінансувати саму себе.

Якщо вдасться застосувати потужні антикорупційні заходи, то з'ясується, що Україна має набагато більше коштів, ніж є сьогодні,
– припустив він.

Якщо ж проводити паралелі з Ізраїлем, то він продає велику кількість озброєння за кордон.

"Ізраїльська оборонка – це не тільки джерело озброєння армії країни, але й потужний інструмент поповнення державної скарбниці", – підкреслив капітан армії оборони Ізраїлю у відставці.

Григорій Тамар розповів, де брати кошти на армію та озброєння: дивіться відео

Що робить рекламу зброї

Також є багато прикладів, коли підприємства не є мононаціональними, а спільні з іншими країнами. Наприклад, українські та ізраїльські інженери співпрацюють у питаннях бронювання важких танків.

В Україні є дуже кваліфіковані спеціалісти, а також недорога робоча сила, відносно дешева інфраструктура, а також земля під будівництво заводів. Водночас західні партнери можуть надати фінансування, і так з'являться спільні підприємства,
– наголосив Григорій Тамар.

Рекламу зброї насправді робить той факт, що воно встає на озброєнні армії, яка заслужила собі гарну репутацію на полі бою.

"Автомат Uzi свого часу купував увесь світ не тому, що він був найкращим. А тому, що він був на озброєнні в ізраїльській армії, яка мала дуже великий авторитет після війн 1956 та 1967 років", – підкреслив він.

"Укроборонпром" працює

  • Державний концерн "Укроборонпром" – є стратегічним виробником озброєння та військової техніки в Україні. Зокрема на базі закордонних потужностей в "Укроборонпром" налагоджено випуск снарядів. В березні на фронт було відправлено партію 122-міліметрових. Їх використовують артилеристи для гаубиць Д-30 (максимальна дальність ураження – 15 400 метрів) та САУ 2С1 "Гвоздика" (максимальна дальність ураження – 15 200 метрів). 
  • Також на "Укроборонпромі" триває виробництво нових боєприпасів до безпілотних авіаційних комплексів. Це ОБП-23.1 вагою 1 кілограм, що уражає цілі в радіусі 11 метрів, та ОБП-23.05 вагою 500 грамів, а його зона ураження – в радіусі 4,5 метра.
  • Німецький оборонний підрядник Rheinmetall заснував спільне підприємство з концерном "Укроборонпром". Воно буде здійснювати технічне обслуговування та ремонт бронетехніки в Україні. Крім того, в планах будівництво танків.