Це потужне рішення, – Храпчинський про останні нововведення Мінцифри
В Україні планують перевести виробництво засобів радіоелектронної боротьби на ринкові рейки. Компанії вітають таку ініціативу.
Про це 24 Каналу сказав заступник гендиректора компанії з виробництва засобів РЕБ, експерт з авіації Анатолій Храпчинський, коментуючи відповідну заяву міністра цифрової трансформації Михайла Федорова. Конкуренція за контракти Міноборони матиме позитивний вплив.
До теми Україна хоче перевести виробництво РЕБ на ринкові рейки, – Федоров
"Тому насправді це потужне рішення з боку Мінцифри. Ми підтримуємо й задоволені, що держава нарешті звертає увагу на виробників засобів РЕБ. Й очікуємо, що саме українських виробників держава підтримуватиме набагато сильніше", – зазначив Храпчинський.
За його словами, за останній 2023 рік значно збільшилась кількість компаній, які виробляють засоби радіоелектронної боротьби. Ідеться про виробників і оперативно-тактичних рішень, і великих станцій, що пригнічують зв'язок БпЛА "Орлан" на 20 кілометрах, і систем для збільшення "Покрови".
"Покрова" – це загальнонаціональна система РЕБ, яка здійснює підміну супутникового радіонавігаційного поля ("спуфінг"), пригнічує супутникову радіонавігацію по всій лінії бойового зіткнення та на більшій частині території України.В Україні також розвивається виробництво БпЛА
Важливо не лише пригнічувати ворожі дрони, а й запускати власні. Ба більше, ці засоби гарно показали себе, уражаючи російських окупантів, їхню техніку, кораблі й навіть стратегічні об'єкти на території країни-агресорки.
Щоб координувати роботу БпЛА, в Україні створять окремий рід військ – Сили безпілотних систем.
Створення Сил безпілотних систем свідчить про комплексний підхід. Розвиток систем БпЛА повинен бути всебічним,
– наголосив Храпчинський.
Дронове виробництво в Україні: останні новини
- У The Wall Street Journal написали, що до кінця 2024 року Україна планує виробити 1 мільйон FPV-дронів, щоб компенсувати нестачу артилерійських снарядів.
- Міністр цифрової трансформації Михайло Федоров анонсував збільшення виробництва далекобійних дронів, які зможуть долетіти до Москви й Петербурга.
- За словами міністра, натепер Україна має паритет із ворогом за кількістю дальніх БпЛА. Їх виробляють близько 10 компаній.