Незаконна вирубка лісів: рейдів багато, викритих справ – дуже мало
Протягом останніх років кількість вирубок в Україні зменшилася. Попри десятки тисяч рейдів рівень викриття цих справ правоохоронцями низький.
Роботу рейдових бригад активізували, провели близько 20 тисяч рейдів. Про це сказав глава Державного агентства лісових ресурсів України Андрій Заблоцький в ефірі "Громадського радіо".
Актуально Так, ліси – не дамба, це міна уповільненої дії: експерт різко відповів голові Держлісагентства
Рівень викриття справ дуже низький
"Склали 2,5 тисячі протоколів, все це передали до правоохоронних органів, але рівень викриття цих справ поліцією надзвичайно низький, але боротьба з незаконними рубками триває", – зазначив він.
Глава Держлісагентства також наголосив, що за останні 5 років вирубка лісів у Карпатах зменшилася на 20%.
Є закон, який заборонив вирубку ялицево-букових лісів, тих, які знаходяться вище тисячі ста метрів над рівнем моря. Були проведені поправки до цього закону у 2019 році, і після нього не відбулося жодної рубки головного користування в ялицево-букових лісах,
– зазначив Заблоцький.
Він також додав, що за перші п’ять місяців незаконні рубки зменшилася на 46% завдяки діям Держлісагентства.
Вирубка – не причина повені, але питання серйозне
Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль під час позачергового засідання уряду зазначив, що причини негоди в західних областях не лише у вирубці лісів, повідомляє 24 канал. Повінь наробила мільярдних збитків і забрала життя трьох людей.
Ліс – не дамба. Жодна його кількість точно не врятує від місячної норми опадів, але він є важливим фактором для забезпечення екологічної ситуації в гірському регіоні,
– наголосив прем'єр.
До теми Шмигаль назвав причину масових затоплень на Прикарпатті
Водночас він назвав пріоритетним завдання контролю над незаконною вирубкою, аби запобігти подальшим екологічним катастрофам.