Вітренко розповів, за яких умов США можуть зняти санкції з "Північного потоку-2"

23 листопада 2021, 16:30
Читать новость на русском

Нові санкції США проти "Північного потоку-2" можуть переглянути або навіть зняти. Однак для цього необхідно, аби Росія дотримувалася певних умов.

Глава "Нафтогазу" Юрій Вітренко зазначив, що Україна підтримує введення Сполученими Штатами нових санкцій про російського газопроводу.

Читайте також Улюблена мова Вашингтона, – Кремль про американські санкції проти "Північного потоку-2"

Умови зняття США санкцій проти "Північного потоку-2"

Для того, аби санкції скасували, Росія повинна повністю змінити свою стратегію.

Вони можуть бути зняті або переглянуті тільки у випадку, коли Росія гратиме за правилами та  дотримуватиметься європейського законодавства,
– наголосив глава "Нафтогазу".

Вітренко додав, що Москва також має припинити використовувати газ як зброю, а почати розглядати її як товар, а також перестати використовувати газ для політичного тиску або як елемент військової загрози.

Нові санкції США проти газопроводу: що відомо

У Держдепі США оголосили про запровадження нових санкцій проти "Північного потоку-2".

Під обмеження потрапили 2 судна, які прокладали кремлівський трубопровід, а також компанія Transadria Ltd, яка бере участь у проєкті. Одне із суден, Marlin, "ідентифікують як конфісковану власність".

Зверніть увагу! Росія  8 листопада повідомила, що добудувала "Північний потік-2". Однак перед запуском російський трубопровід має отримати відповідні сертифікати в Євросоюзі. Зокрема, повинна бути дотримана норма, що компанія, яка транспортує газ, не може його видобувати та постачати його.

Текст допису Юрія Вітренка:

Ми підтримуємо введення нових санкцій США проти "Північного потоку-2". Вони можуть бути зняті або переглянуті тільки у випадку, коли Росія гратиме за правилами і дотримуватиметься європейського законодавства, не використовуватиме газ як зброю, а почне розглядати її як товар, перестане використовувати газ для політичного тиску або як елемент військової загрози.