Віцепрем'єр чи інша почесна посада: політолог розклав "пасьянс для Саакашвілі"

29 квітня 2020, 03:55
Читать новость на русском

Про політичну долю в Україні експрезидента Грузії Міхеїла Саакашвілі українці, ймовірно, дізнаються вже 30 квітня, коли відбудеться позачергове засідання Верховної Ради. Як виглядає "пасьянс для Саакашвілі" станом на зараз – пояснив політолог Володимир Фесенко.

"Судячи з сьогоднішньої інформації, з'явився страхувальний план", – написав у фейсбуці 28 квітня політолог Володимир Фесенко.

До теми Саакашвілі в уряді нікому не потрібен: експерти сказали, яку посаду хоче політик

Він розклав "пасьянс" на поточну ситуацію з потенційним призначенням Саакашвілі на якусь посаду у владному органі української держави.

Якщо в Раді не буде голосів за призначення Саакашвілі віцепрем'єром

  • У такому разі грузинсько-українському політику запропонують іншу почесну посаду, яка не потребує затвердження в парламенті.

Зауважимо, цього ж дня, 28 квітня, у ЗМІ з'явилася інформація, що Міхеїлу Саакашвілі запропонували увійти до Національної ради з питань реформ (це дорадчий орган при президентові України, що мав би сприяти керівнику держави формувати стратегію реформ).

Якщо президент Зеленський відкрито буде агітувати за Саакашвілі

  • Тоді кандидатуру Міхеїла Саакашвілі таки будуть голосувати у Раді.

Однак, як пише Фесенко, навіть за активної підтримки Зеленського Саакашвілі потрібна ще й підтримка щонайменше 180 депутатів від "Слуги народу" і 50 депутатів з інших фракцій. І якщо першого досягти ще можливо, то другого – "важкувато".

Десь 30 голосів за Саакашвілі з інших фракцій і депутатських груп зібрати можна. Але тоді від СН потрібно не менше 200 голосів, що також важкувато. Ось такий пасьянс,
– підсумував політолог.

Про ймовірне призначення Саакашвілі: головне

  • 22 квітня 2020 року Саакашвілі запропонували посаду віцепрем'єр-міністра з питань реформ в уряді Шмигаля. Політик погодився на цю пропозицію.
  • Президент Зеленський прямо не заявив про підтримку цієї ідеї, але сказав, що у Саакашвілі є потенціал для підтримки уряду України.
  • Ситуація в Раді така, що Саакашвілі для свого призначення треба було шукати підтримки в депутатів. Однак після зустрічі з фракцією "Слуги народу" стало відомо, що необхідної кількості голосів він не має.
  • Згодом у ЗМІ з'явилася інформація, що Саакашвілі може стати заступником голови Офісу Президента. Однак політик заявив, що такої пропозиції до нього не надходило.
  • За словами журналіста Юрія Бутусова, в Офісі Президента розглядають варіант висунення експрезидента Грузії кандидатом у мери Одеси від "Слуги народу".


Саакашвілі та Україна: головні дати / Інфографіка 24 каналу