Путін дасть команду: кого з російського генштабу можуть усунути

29 травня 2024, 18:56
Читать новость на русском

Після "інавгурації" Владіміра Путіна відбулася низка змін серед російського військового командування. Свої посади втратили люди, які перебували на них десятиліттями та вважалися найближчими союзниками очільника Кремля.

Кадрові перестановки у російському генштабі та міноборони супроводжувалися гучними затриманнями та скандалами. Як розповів 24 Каналу колишній співробітник СБУ Іван Ступак, крісла під усіма чиновниками справді похитнулися.

Дивіться також Визнання Палестинської держави й новий скандал: як це робила Україна та чому все так складно

Кого можуть усунути найближчим часом

Зрозуміло, що фсб отримало карт-бланш на проведення будь-яких активних дій проти високопосадовців російського міноборони. Департамент військової контррозвідки фсб зараз працює дуже активно, тому владні крісла захиталися.

"Злітає" адміністративна верхівка, заступники Сєргєя Шойгу, хтось переводиться, хтось звільнився, когось вже закрили. Ще цікавіша історія з російським генштабом,
– зауважив Іван Ступак.

Варто розуміти, що генштаб – це структура, яка відповідальна за всю війну в Україні. Саме там планують виходи кораблів, запуск ракет, всі удари, які завдають по нашій території. А тут раптом за ґратами опиняється заступник начальника генерального штабу Росії.

"Навіть російські військкори припускають, що голова генштабу Валєрій Герасімов теж може опинитися десь там, можуть "виплисти" якісь моменти, незручні розмови з певними людьми, які раптом покажуть Владіміру Путіну й той дасть команду",– припустив колишній співробітник СБУ.

Втім чим більша турбулентність та непорозуміння у Росії, тим краще це для України.

Кадрові зміни у військовому керівництві Росії

  • Владімір Путін звільнив голову міноборони Сєргєя Шойгу. На цій посаді він перебував 12 років. Новим очільником відомства став економіст Андрєй Бєлоусов. Раніше він не був пов'язаний з військом, а працював у різних економічних структурах, зокрема керував міністерством економічного розвитку.
  • Сам Сєргєй Шойгу також отримав нову посаду. Він замінив давнього союзника Путіна Ніколая Патрушева у кріслі секретаря радбезу. Патрушев виконував ці обов'язки упродовж 16 років, а перед тим керував фсб. Тепер він став помічником президента Росії.
  • Про відставку Шойгу заговорили після корупційного скандалу, у який потрапив його заступник Тимур Іванов. Наприкінці квітня 2024 року його затримали та звинуватили у хабарництві. Напередодні Іванов ще був на нараді, яку проводив Шойгу. Разом з ним затримали ще трьох посадовців.