Може мати фатальні наслідки: чому Захід так швидко втомився від війни
Західні країни почали повільніше реагувати на потреби України у війні. Є кілька причин, які спричинили таку ситуацію. На жаль, без впливу Росії також не обійшлось.
Політолог Микола Давидюк розповів 24 Каналу, що стратегічно Захід досі повністю підтримує Україну. Однак деякі рішення почали ухвалюватись набагато проблематичніше.
Радимо переглянути також Світ на порозі нової глобальної війни, – Bloomberg
Чому світ повільніше реагує
Розфокусування до питань війни з'явилося не лише на Заході, але й подекуди в самій Україні. Якщо українці відчули це на собі, то можна лише уявити, що відбувається в західних країнах, зважаючи на те, що там вирує життя.
"Там інше життя, і зрозуміло, що вони розфокусовані іншими проблемами: з'явилась війна в Ізраїлі, зараз може з'явитись війна у Венесуелі. Мені здається, що нам треба відправляти наших військових у дипломатичні місії, особливо в республіканські штати, щоб вони нагадували за війну. Таке собі ввічливе нагадування", – наголосив Микола Давидюк.
Конфлікт між Венесуелою та Ганою
4 грудня 2023 року у Венесуелі пройшов референдум про територіальні претензії до Гаяни. Венесуела претендує на частину території Гаяни в районі річки Ессекіб. Вже відомо, що 95% учасників референдуму підтримали приєднання до країни спірної території Ессекіб.
Конфлікт між країнами почався ще у 1811 році. Тоді Венесуела оголосила про свою незалежність та про приналежність Ессекібо до своєї території. Гаяна на той час перебувала під владою Великої Британії, і арбітражний суд у 1899 році передав спірну територію під її протекторат.
Претензії Венесуели на регіон відновились нещодавно, коли там виявили родовища нафти й газу.
Американський історик Тімоті Снайдер нещодавно в інтерв'ю заявив, що Захід не має права втомитися від війни в Україні. З цим погоджується і Микола Давидюк, зауважуючи, що право на втому спричинить перехід війни на їхні території.
Микола Давидюк пояснив втому Заходу від війни: дивіться відео
Росія вставляє палки у колеса
Водночас не можна сказати, що Захід перестав чи перестане підтримувати Україну.
Стратегічно нічого не змінилось: вони з нами. Просто рішення даються тяжче, як і в нас деякі речі пішли тяжче. Але, думаю, що розуміння і в Путіна є. Він даватиме гроші і вставлятиме нам палки в колеса,
– зауважив політолог.
Росія серйозно вкладається в те, щоб підірвати довіру до України та зірвати підтримку України. Зокрема, ФСБ виділяє мільйони доларів на зовнішнє ІПСО та політичну корупцію.
"Фіцо – це ж чисто путінська перемога шляхом політичної корупції. Серед конгресменів знайшли одного маленького "Фіцо", знайшли ще десь серед прем'єр-міністрів Європи. Вони намагаються з великого пазла великої української перемоги вибивати окремо взяті фрагменти", – зазначив Давидюк.
Кремль створює опозиційні думки та сили у країнах Європи. І це подекуди доволі ускладнює ситуацію для України. Однак в України немає іншого сценарію, як продовжувати нагадувати світові про себе.
Проблеми з виділенням допомоги для України у США: що відомо
- Конгрес досі не ухвалив рішення про надання допомоги Україні. Ще у жовтні президент США Джо Байден запропонував об'єднати допомогу Україні та Ізраїлю в один пакет, однак його не підтримали.
- У Білому домі закликають конгресменів терміново проголосувати за виділення фінансування для України. Адже Сполучені Штати не зможуть надалі підтримувати нашу країну зброєю, якщо не ухвалять виділення для цього коштів.
- Водночас з'явилась інформація про те, що рішення про підтримку України та Ізраїлю можуть ухвалити до кінця року. Сенатор Джеймс Ленкфорд вважає, що це може статися до 15 грудня.
- Зауважимо, що вже 6 грудня у Конгресі США має відбутися голосування щодо можливості виділення пакета надзвичайної зовнішньої допомоги. Зі 106 мільярдів Україна має отримати 61 мільярд доларів.