Гра на Захід: як Кремль спробує відповісти на ухвалення допомоги Україні

24 квітня 2024, 17:45
Читать новость на русском

Сенат США ухвалив надання допомоги Україні 23 квітня. Росіяни всіма методами намагатимуться показати Заходу свою "силу" та "непорушність".

Директор Інституту світової політики Євген Магда припустив 24 Каналу, що росіяни будуть концентрувати свої сили для наступу на фронті. Також Кремль зосередиться на геополітичній війні з США та НАТО.

Дивіться також Росія проводить військові реформи, готуючись до майбутньої конфронтації з НАТО, – ISW

Досягнення успіхів на фронті

За словами Магди, для Кремля ухвалення допомоги Україні від США не стало несподіванкою, вони усвідомлювали, що це станеться. Однак Росія буде намагатись включати компенсаторні механізми, які будуть в різних проявах.

Основним з таких механізмів буде спроба досягнення успіхів на фронті до 9 травня, їхнього "дня побєди". Також буде значна хвиля дезінформації від росіян та прагнення "розхитати" Україну зсередини.

Росія буде намагатися захопити якнайбільше українських територій до того часу, поки Україна не отримає озброєння,
– зазначив директор Інституту світової політики.

Також він додав, що озброєння надходитиме одразу після того, як Джозеф Байден підпише указ. Самі американці говорять, що озброєння перебуває на складах Польщі та Німеччини, тому воно швидко перетне український кордон.

Підрив виборів США

На думку Магди, Росія буде активно діяти щодо підриву електоральних процедур в США.

За роки, які пройшли після виборів в США у 2020 році, чи після президентських виборів у Франції, механізми впливу Росії суттєво удосконалились,
– зауважив директор Інституту світової політики.

"Ляпас" НАТО

Кремль, на думку Магди, ймовірно, буде прагнути завдати геополітичного "ляпасу" НАТО, порушивши його кордони. Якщо ж НАТО буде погрожувати у відповідь, то росіяни будуть маніпулювати застосуванням ядерної зброї, яка є на території Білорусі.

Тактичну ядерну зброю на території Білорусі насправді ж контролює Росія. Це така гра "на дві руки",
– додав зауважив директор Інституту світової політики.

Основне завдання України

Владімір Путін буде намагатиметься показати Заходу, що він буде далі тиснути та "боротись". Завданням України в таких умовах буде показ спроможні щодо рішучого та ефективного опору. Однак, на думку Магди, США поставили Україні умову, що ми не можемо застосовувати, наприклад, ракети ATACMS, які є далекобійною зброєю по російській території.

Це невелика проблема, бо, на жаль, на окупованій території України є достатньо об'єктів, по яких можна завдавати удари,
– прокоментував директор Інституту світової політики.

Допомога Україні від США: коротко

  • Сенат США 24 квітня підтримав законопроєкт про допомогу Україні. Тепер документ передадуть для підпису Джо Байдена.
  • У Білому домі запевнили, що президент Джо Байден вже 24 квітня підпише законопроєкт про допомогу Україні. Після затвердження допомоги Україні президент США має намір звернутись до нації.
  • У межах пакета допомоги США можуть вперше передати Україні далекобійні ракети ATACMS. Сполучені Штати вже передавали Україні ці ракети восени 2023 року, однак це була модифікація середньої дальності.