Усе залежить від виду техніки: як швидко Захід зможе допомагати ЗСУ з бронекулаками
Для перемоги Україні досі необхідна підтримка партнерів. Втім постачання деяких видів техніки не може бути швидшою, ніж того б хотілося.
Про це 24 Каналу розповів військово-політичний оглядач групи "Інформаційний спротив" Олександр Коваленко. За його словами, кількість військової техніки, яку Україні можуть відправити в майбутньому залежить від багатьох факторів.
Дивіться також Від ППО до танків Abrams і F-16: як Єгипет допоможе Україні перемогти Росію
За підсумками 11 засідання у форматі "Рамштайн" глава Пентагону Ллойд Остін повідомив, що лише за кілька місяців контактна група поставила Україну понад 230 танків, понад 1150 броньованих машин, а також іншого обладнання та боєприпасів для підтримки 9 нових бронетанкових бригад.
Різні категорії танків постачають по-різному
Терміни нових поставок військової допомоги Україні залежать від того, про яку саме техніку мовиться.
Якщо ми говоримо про танки, то з ними усе не так просто. Є танки ще радянського зразка: Т-72 і М-1, які нам продовжують постачати, зокрема у місцевих модифікаціях. Наприклад, польський PT-91 Twardy,
– зазначив Олександр Коваленко.
Це така номенклатура, яка є в наявності на складах, тобто їх ще постачатимуть. Натомість є інша номенклатура, до прикладу танки Leopard-2, яких достатньо багато в Європі. Їх теж можуть постачати України, але цей процес буде дещо повільнішим.
Є й ще третя категорія танків Abrams, які везуть з США через океан. Їх розвантажують в Європі, налагоджують логістику там. Крім того, у Німеччині українські військові проходитимуть підготовку на танках M1A1 Abrams. Це спрощує процес, але загалом він є доволі енергозатратним.
"Ось ми бачимо, що є три категорії, які відрізняються одна від одної саме за тим, з якою швидкістю їх можуть постачати. До того ж базова підготовка екіпажів та Т-72, М-1 є в Україні, а на Leopard-2, Challarger та Abrams – ні", – розповів військово-політичний оглядач.
Тож все залежить від виду техніки, який передаватимуть. Мовиться і про логістику, і про кількість техніки, і про час, коли вона безпосередньо опиниться на полі бою.
Олександр Коваленко про передачу Україні зброї: дивитись відео
Кількість допомоги Україні може збільшитись
Кількість майбутньої техніки теж залежить від багатьох показників. Зокрема, чи йдеться про партнерів Сполучених Штатів, чи самих США, а також від номенклатури.
M-2 Bradley та Stryker, то їхнім найбільшим користувачем є США. От же тут питання лише до Штатів, чи готові вони надавати Україні надалі з наявної кількості цих ББМ для поповнення наших підрозділів,
– наголосив Коваленко.
Крім того, за його словами, є й інші країни, у яких на озброєнні є подібні ББМ. Це, до прикладу, і Південна Корея. У них одна з найпотужніших армій за рахунок середньої та легкоброньованої техніки. І хоч поки Південна Корея не допомагає Україні мілітарно, нещодавно її очільник Юн Сок Йоль нятякнув, що Сеул може доєднатися і до коаліції військової допомоги Києву.
За словами Олександра Коваленка, розширення коаліції допоможе розв'язати питання передання України техніки в достатній кількості.
Результати нового "Рамштайну": що відомо
- Міністр оборони США Ллойд Остін оголосив, що пріоритетною військовою допомогою для України наразі є системи протиповітряної оборони. Вони допоможуть впоратись Україні під час масованих ракетних атак.
- Країни-учасниці "Рамштайну" підтримали надання Україні ракет до ППО. Крім того, наші партнери продовжать навчати українських бійців управління танками та системами ППО.
- Міністр оборони України Олексій Резніков зазначив, що союзники запевнили, що допомагатимуть Україні до її перемоги у війні з Росією.