Розуміють, що може бути війна з Росією, – політтехнолог про нові країни-гаранти безпеки України
Все більше країн готові підписати договори з безпеки з Україною та здійснюють відповідні кроки. Велика Британія першою підписала угоду з безпеки з нашою країною. Тепер Польща приєдналася до декларації країн G7 щодо "гарантії безпеки" для України.
Також анонсував підписання договору між Україною та Францією Еммануель Макрон, який найближчим часом приїде до Києва. Політтехнолог Михайло Шейтельман сказав 24 Каналу, що ці події, а також подальша підтримка Києва з боку західних країн свідчить про, те що Захід нарешті усвідомив масштаб загрози від Росії.
До теми Угода між Україною та Британією: у Зеленського відповіли, чи воюватимуть британці проти Росії
Є альтернатива війні з Росією
Після підписання угоди з безпеки між Великою Британією та Україною та виділення Лондоном нового пакету військової допомоги, Макрон також висловився на підтримку України та оголосив про конкретні кроки.
Макрон зробив дві важливих заяви щодо України. Перше про надання 40 ракет Scalp, 50 авіаційних бомб AASM на місяць протягом року, виготовлять 78 самохідних гаубиць Caesar. А друге – він закликав оборонний комплекс Франції прискорити виробництво військової техніки та озброєння, зокрема для України,
– зазначив політтехнолог.
Ці заяви Макрона, на думку Шейтельмана, свідчать про те, що ще одна країна усвідомила, що їй доведеться воювати з Росією.
"Так само розуміють, що може бути війна з Росією, й в Польщі – прем'єр Дональд Туск зробив заяви з цього приводу. Німеччина – також, і про це говорив міністр оборони Борис Пісторіус. Вони вже не живуть в ілюзії, що все обійдеться. Або буде війна з Росією буде, або путінський режим потрібно розвалити зараз – без війни", – наголосив Михайло Шейтельман.
Підтримка України посилюється
- Прем'єр-міністр Польщі Дональд Туск під час свого візиту до Києва 22 січня заявив, що Польща приєдналася до декларації G7, яка має "мобілізувати демократичні країни на підтримку України".
- Також Туск наголосив, що він перебуває в Києві "заради безпеки Польщі". На його думку, питання не тільки в безпеці України, але й "всього вільного світу", зокрема Польщі – через її географію.
- Водночас Польща нарощує виробництво зброї, щоб надавати військову допомогу Україні. Також можливе спільне виготовлення зброї Варшави та Києва.
- Наразі Польща за власні кошти виробляє зброю для України. Проте, за словами польського політолога Марека Сієранта, потрібно залучити європейські кошти для інвестицій в нові технології. Зокрема для спільних україно-польських розробок новітньої зброї.