В етері 24 Каналу польський політолог та журналіст Марек Сієрант сказав, чи може Польща спільно з Україною виготовляти зброю. Він також додав, що зараз польські заводи нарощують виробництво озброєння.

Зверніть увагу Горіти їм у пеклі, – Туск жорстко висловився про "нейтральність" у війні між Росією та Україною

"Може, але ми не знаємо деталей. Хоча я вже знаю, що польські заводи працюють у 3 зміни. Це прекрасно, що ухвалено такі рішення і пішли інвестиції, щоб реалізовувати це. Однак хотілося б ще більше і більше", – мовив Сієрант.

До якого висновку дійшли поляки

Нині ніхто краще за українців не знає, що зброї забагато не буває, особливо, коли йде війна, зазначив політолог. До тих самих висновків дійшли поляки.

Варшава наприкінці січня 2022 року почала допомагати Україні нарощувати обороноздатність. Після повномасштабного вторгнення Польща віддала половину свого військового потенціалу Україні, попри те, що не є економічно й мілітарно найпотужнішою країною.

Ми повинні виготовляти багато зброї для того, щоб захистити себе, а також регулярно допомагати Україні озброєнням. Я думаю, це тільки початок з часом буде більше і більше,
– наголосив Сієрант.

За його словами, Туск здатний вибороти гроші від Європейського Союзу на виробництво зброї. Крім цього, Польща ще повинна отримати компенсації від ЄС за те, що віддала свою зброю Україні. Однак це рішення також блокує прем'єр-міністр Угорщини Віктор Орбан.

"Ми поки що виготовляємо зброю, яку передаємо Україні, за власні кошти, але добре було б залучити європейські кошти, аби прискорити та інвестувати в нові технології. Наприклад, щоб українські вчені разом з польськими мали б змогу розробляти новітню ракету або модернізували наявні", – додав політолог.

Польсько-українські відносини: останні новини

  • Зранку 22 січня прем'єр Польщі Дональд Туск прибув до Києва. Згодом польський політик зустрівся з Президентом України Володимиром Зеленським. Український лідер повідомив, що провів з Туском дуже продуктивні переговори.
  • Перебуваючи у Києві, прем'єр-міністр Польщі заявив, що підтримка України у відсічі проти агресії Росії є "питанням номер один". Він сказав, що хоче врегулювати всі конфлікти з Україною та надалі бути "найнадійнішим союзником України у смертельній боротьбі зі злом".
  • До того ж Туск та Зеленський порозумілися щодо ситуації на польсько-українському кордоні. За словами польського прем'єра, проблема з блокуванням кордону буде вирішена.