"Росія не прагне нікого поглинати": що стоїть за цинічною заявою Путіна

20 грудня 2022, 06:57
Читать новость на русском

Джерело:

ISW

Владімір Путін і Алєксандр Лукашенко 19 грудня зустрілися у Мінську. Світова спільнота очікувала на візит диктатора з Кремля, адже він міг стати початком вступу Білорусі у війну.

Офіційно про це не заявили. Водночас Путін поспішив запевнити усіх, що "Росія не прагне нікого поглинати". Аналітики пояснили, що ж може стояти за цією цинічною фразою, озвученою диктатором.

Читайте також Спільні військові навчання та підготовка "до ривка": про що домовились Путін та Лукашенко

Путін намагається приховати справжні наміри

Як зазначали раніше аналітики, візит Путіна міг бути пов'язаним з інтеграцією Білорусі в Росію. Адже саме таким чином можна було б, в обхід Лукашенка, відправляти білоруське військо в наступ на Україну.

Але й тут хитрий диктатор вирішив не розгойдувати діряву шлюпку, в якій він пливе майже 10 місяців. Путін заявив, що "Росія не зацікавлена нікого поглинати". Мовилося про Білорусь.

Як зазначають в Інституті з вивчення війни, відповідну заяву він зробив після тези Лукашенка, озвученої 16 грудня. Останній спробував вкотре нагадати гостю, що Білорусь – незалежна та суверенна держава.

Виправдатися спробував також і речник Кремля. Дмітрій Пєсков наголосив, що візит Путіна до Білорусі не був пов'язаний зі спробами переконати Лукашенка вступити у війну. В улюбленій манері росіян, він зазначив, що відповідні заяви – безпідставні та "дурні". Але аналітики все пам'ятають. За кілька днів до повномасштабного вторгнення Пєсков переконував усіх, що Росія на Україну не нападе.

Тож, вважають в Інституті, усі ці заперечення – спроба приховати відчайдушне бажання Путіна. Диктатор з усіх сил намагається втягнути Лукашенка у війну. Але й цього разу він зазнав поразки. Як бачите, навіть особистий візит – уперше з 2019 року – не допоміг йому досягнути бажаного.

Коротко про переговори Лукашенка та Путіна

  • Як запевнив сам Лукашенко, Путін завітав до Мінська вперше за останні 3 роки не просто так. За його словами, у диктаторів виникло кілька питань, які необхідно було особисто обговорити.
  • Насправді Лукашенко міг сам навідатися до Кремля, як робив неодноразово. Але цього разу Путін намагався створити для білоруського диктатора теплу ванну, давши йому відчуття впливу на ситуацію.
  • Самі переговори відбувалися у широкому форматі. До них долучилися також інші посадовці, зокрема міністри оборони обох країн. Путін згодом наголосив, що перемовини були "дуже результативними". Тож Білорусь та Росія продовжать спільні навчання військових.
  • Лукашенко, який не надто слідкує за язиком, похизувався спільною "базою для ривка". Водночас він запевнив, що схвалити відповідне рішення має народ.
  • А ще Лукашенко визнав, що вони з Путіним міряються, хто більше зло. Й оскільки вони так і не змогли дійти спільного висновку, то вважають, що вони однаковісінькі співагресори, найшкідливіші та найтоксичніші люди на планеті.