Визнання бойовиків та реальність війни: що це дасть Путіну
Президент Росії Володимир Путін активно включився у конфлікт – шоу з Радбезом РФ, швидке прийняття рішення про визнання окупованих територій після постановочного прохання бойовиків – все це ланки одного ланцюжка.
Тепер годі говорити США та цивілізованому світу, що Росія не сторона конфлікту – визнання псевдореспублік та офіційне постачання озброєння – доказ втручання у внутрішні справи України. Світовий порядок порушено остаточно. Це більше не фраза-страшилка, а нова реальність, яка ставить цивілізованому світові надскладне завдання з часів Другої світової: "як заспокоїти тирана, який не буде грати за правилами?"
Також варто прочитати Фарс із визнанням бойовиків: як Радбез танцював під дудку Путіна
Що буде далі?
Найгірший сценарій для України було втілено досить швидко – це "легалізоване" введення військ на окуповані території.
Як висловився у ефірі 24 каналу російський публіцист Андрій Піонтковський, питання у тому, наскільки далеко ці війська будуть пересуватися та які цілі матимуть. Не виключено, що з їхнього боку мовитиметься про "відновлення територіальної цілісності у межах колишніх областей УРСР".
Й справді – він "визнав" не лише бойовиків на Донбасі, а й ті межі "республік", які вони намалювали у своїх псевдоконституціях, зазіхнувши на всю територію Донеччини та Луганщини.
На нічному засіданні 22 лютого ООН представник США нагадав, що Путін думає не просто про відновлення СРСР, а повторити події 1919 року, коли в Смоленську проголошено Маніфест про утворення Радянської Соціалістичної Республіки Білорусь, польські легіонери розігнали робочу Раду Вільнюса та захопили місто, радянська влада встановила свої порядки у Ризі.Здавалося б ще 21 лютого Заступник голови комітету Ради Федерації РФ у міжнародних справах Андрій Клімов заявляв, що Росія визнає окупантів у "кордонах, які зараз фактично встановлені". Але довели цю ганебну історію до фіналу всього за один день.
Наразі Путін навіть диктує свої умови у стилі маніяка-шантажиста:
- Визнати волевиявлення людей у Севастополі та Криму.
- Київська влада повинна сама відмовитися від вступу до НАТО.
- Вирішити проблему Донбасу шляхом переговорів (але це наразі примарно).
- Найголовніший пункт – демілітаризація України.
Знайомі сценарії
Насправді Росія розігрує знайомі сценарії Абхазії та Південної Осетії. Наразі відмінність у тому, що ставки все більше, адже кордони України надто близько до країн, захищених НАТО, а Захід вже втомився від маніпуляцій у стилі мавпи з гранатою.
У точку Повтор сценарію 2008 року, – Грузія засудила визнання бойовиків
7 серпня 2008 року колона російської бронетехніки увірвалася на територію Грузії. Жертвами стали 412 громадян Грузії, у тому числі 228 мирних жителів. Росія не повернула свою армію на довоєнні позиції, і щороку блокує ухвалення резолюції ООН про біженців.
А почалося все ще з Абхазії, яка вирішила заявити про незалежність після розпаду СРСР. В серпні 1992 Грузія ввела війська, але зустріла там озброєний опір, серед найманців були чеченці та росіяни. Грузія втратила контроль над Абхазією 30 серпня 1993 року. У вересні 2008 Росія визнала незалежність Абхазії. Не важко здогадатися після якої події.Короткі питання
А що з Мінськими домовленостями?
Оскільки Росія підписала з ватажками бойовиків договір про "дружбу, співпрацю та допомогу" – це остаточний вихід Росії з Мінських домовленостей.
Чи буде війна?
Україна тепер опинилася в реальній пастці.
Важливо Зеленський терміново звернувся до українців через визнання Путіним бойовиків
Війна, скоріше за все, стане реальністю, бо наглість Путіна переходить всі межі. Які території, крім Донбасу, вона зачепить – поки важко прогнозувати.
І що буде на окупованій території?
Згідно з "договорами", на території бойовиків буде створено постійні російські військові бази. Росія також вживатиме заходів для підтримки фінансової та банківської систем (зараз там ходить російський рубль – 24 канал). Йдеться про контракт на 10 років.
Хто визнав бойовиків?
Сирія, Венесуела, Куба та Нікараґуа – плюс інші невизнані держави продовжують показувати свої любов до імперських перемог.
А що робить Захід?
Головний меседж – всі цивілізовані країни вважають такі дії порушенням міжнародного права. Прем'єр Польщі Матеуш Моравецький закликав негайно ввести санкції, очікується, що це також зробить Британія. Білий дім повідомив, що США негайно накладуть санкції проти всіх, хто фінансує так звані "ДНР" та "ЛНР" або працює на окупованих територіях. Навіть Туреччина, яка славилася своєю грою на два фронти, засудила дії Путіна.