Не предмет "твітерної дипломатії": як у Дуди прокоментували скандал навколо Волинської трагедії

21 травня 2023, 19:44
Читать новость на русском

Джерело:

Polsat

Представниця канцелярії президента Анджея Дуди констатувала, що питання навколо Волинської трагедії не мають бути предметом "твітерної дипломатії". Однак вона погодилась, що це досі відкрита рана в історії польсько-українських відносин.

У неділю, 21 травня, в ефірі ранкового шоу на одному з телеканалів Держсекретарка канцелярії президента Польщі Малгожата Папроцька висловилась щодо "дискусій", які мають стосунок до Волинської трагедії. Сталося це після скандального допису речника МЗС Польщі Лукаш Ясіна.

Дивіться також G7 у Хіросімі та історичний візит до принца Салмана: чому саме зараз і чого чекати Україні

Заява Держсекретарки

Як зазначила офіційна особа, це питання уже обговорювали польський та український лідери. Власне, з її слів зрозуміло, що це та болюча тема, яку насамперед слід порушувати та обговорювати на вищому політичному рівні, а не в соцмережах.

Ця тема присутня в переговорах між президентами Анджеєм Дудою та Володимиром Зеленським. Варто згадати промову Дуди в Києві та слова президента Зеленського у Варшаві. Тоді він сказав, що "кожна жертва заслуговує на гідне поховання". Ніхто не зробив стільки жестів за останні роки, як президент Анджей Дуда, починаючи з 2015 року,
– констатувала Папроцька.

Окрім того, вона підтвердила, що проблема навколо розуміння цієї трагедії українцями та поляками існує. Вочевидь, лише ґрунтовні перемовини зможуть її розв'язати.

Скандал за участі речника МЗС

  • Днями спікер міністерства закордонних справ Польщі Лукаш Ясіна заявив, що український президент Володимир Зеленський начебто має перепросити у поляків за Волинську трагедію.
  • На це згодом відреагував посол України в Польщі Василь Зварич. За його словами, будь-які спроби нав'язати нашій державі відчуття провини є неприйнятними.
  • "Ми пам'ятаємо історію, готові до діалогу і взаємного розуміння, та водночас закликаємо до поваги та виваженості у заявах, особливо в складній реальності геноцидної російської агресії проти українського народу," – також наголосив він.
  • Однак згодом допис Зварича з цими словами зник з мережі. Посол назвав його помилковим, однак разом з тим все одно наголосив, що публікація речника МЗС Польщі "була зайвою".

Важливо! Волинська трагедія сталася у 1943 році. Загалом це протистояння між Українською повстанською армією та Армією крайовою у часи Другої світової війни на Волині. За різними підрахунками внаслідок цього загинуло щонайменше 35 тисяч людей.