Загроза нового наступу, членство в НАТО, кроки до миру: головні тези пресконференції Зеленського

15 липня 2024, 14:16
Читать новость на русском

Удень 15 липня президент України виступив із пресконференцією. 24 Канал розкаже про головні тези Зеленського.

15 липня Зеленський провів нараду з керівниками всіх ОВА.

Що сказав Зеленський на пресконференції 15 липня

16:22, 15 липня

Такою була пресконференція Володимира Зеленського 15 липня.

16:20, 15 липня

Зеленський прокоментував слова Буданова про наступ

Голову ГУР неправильно зрозуміли. Наступ може бути, найскладніша ситуація – на Сході.

На Харківщині зроблена серйозна робота, щоб унеможливити потужний наступ із Півночі. Ця зупинка затягнула туди російські війська з різних куточків, які стояли вздовж нашого кордону. І окупанти не змогли створити сильне угрупування.

16:15, 15 липня

Чи є розчарування в Зеленського від саміту НАТО

Ми отримали максимум можливого. В НАТО не можуть запросити країну у війні.

16:12, 15 липня

Зеленський про ефективність мобілізації та тренування військових

Військові кажуть, що все йде відповідно до їхнього плану. Що стосується тренувальних майданчиків, то їх недостатньо. Що стосується того, чи можна їх розширити, – уже йде розширення. Що стосується того, чи можна розширити базу за кордоном, – так, і це одне з рішень двосторонньої угоди нашої з Польщею,
– відповів президент.

16:08, 15 липня

Зволікання з допомогою США вплинуло на моральний дух бійців

Довге затягування цього рішення послабило наші позиції на полі бою. Ми віддали ініціативу. Не бажаючи того. Просто у тебе є ініціатива, коли тебе підтримує і зброя, і техніка, і гроші тощо, ти морально сильніший. А коли військовий в окопі сидить і знає, що там не підтримують (...) Не треба бути якимось там політиком, щоб зрозуміти: якщо головний партнер затягує з рішенням щодо підтримки зброєю – військові в позитиві точно не будуть. Зрозуміла історія? Тепер ми повинні забрати ініціативу. Це непросто,
– висловився гарант.

Сили оборони тренуються із західною зброєю за кордоном. На це теж іде час.

16:06, 15 липня

Зеленський про візити Орбана та його проросійську політику

Його візит в Україну був правильний. Якщо він використовував Україну, щоб після цього йому було комфортно поїхати в Росію, – це неправильно. Його візит в Росію я не підтримую. Але це його рішення. Країни ЄС засудили його з цього приводу. Країни НАТО також,
– сказав президент України.

І додав: на засіданні ради Україна – НАТО була дуже серйозна розмова про те, що не може бути проросійської політики у жодного члена НАТО.

Але спробувати будувати відносини з Угорщиною варто.

16:00, 15 липня

Зеленський про затягування Заходу з військовою допомогою та підштовхування України до миру

Захід хоче допомагати, але не все відбувається швидко. Іноді це дуже довгий інституційний процес.

Від того, що вони хочуть, до результату проходить дуже довгий час. Іноді цей час впливає на дух, впливає на тактику, впливає на те, що у тебе на полі бою. Ти за цей час втратив, наприклад, висоти, коли військові контролювали якусь територію, десь посунулись назад і вже не так вигідно стоять тощо. Багато-багато речей, а ще є внутрішні у них питання, а ще у них вибори, а ще вони борються, а ще хтось роздратував їх суспільство і каже, що ми даємо Україні багато грошей і це впливає на нашу економіку. А третій сказав, що через це наші продукти харчування та енергетика стали дорожчими. Розумієте, так? Не все йде саме так, як хочемо тільки ми,
– пояснив Зеленський.

Але це не означає, що Захід зумисне зволікає з допомогою, щоб підштовхнути Україну здатися.

15:55, 15 липня

США можуть визнати Росію країною-терористкою

Більшість Конгресу за те, щоб визнати Росію терористом. Вони близько до цього рішення, але ніяк не проголосують: дехто вважає, що це дуже небезпечно для їхньої політики.
 

15:53, 15 липня

Щодо збивання ракет Польщею

Перший крок у цьому напрямку – двосторонні гарантії безпеки, підписані з Польщею.

Для деяких партнерів це були червоні лінії. Але це безпека людей у Польщі.

Я вважаю, що це абсолютно справедливо, якщо Польща буде нам допомагати збивати ракети, які йдуть саме в напрямку Польщі. Ми говоримо про саме цей напрямок – напрямок газосховищ України, куди часто прилітає,
– підкреслив Зеленський.

Він наголосив: газом із цих сховищ користуються західні країни, які досить скептичні щодо України. Водночас це наші найближчі сусіди.

Мені здається, що цей скепсис країн має зменшуватись. Бо якщо ми не захистимо наші газосховища, то ці країни в опалювальний сезон залишаться без газу,
– сказав гарант.
 

15:46, 15 липня

Скільки потрібно Patriot для України

Зеленський відмовився назвати, скільки ще потрібно систем Patriot, "бо буде зрозуміло, скільки у нас є".

Загалом потрібно 25 систем, щоб повністю закрити небо.

15:41, 15 липня

Наскільки ефективний Сирський і чому стався прорив на Харківщині

"Складно сказати, що було б, якби не змінилося керівництво армії. Мені складно сьогодні сказати. І, відверто, я не хочу про це говорити. Ці питання і розмови повоєнні. Ми повинні поважати всіх і бути вдячними всім, хто працює і воює за Україну і захищає нашу державу", – висловився Зеленський.

За його словами, прорив на Харківщині все одно би стався, хто б не очолював армію на той час. Бо росіяни мають на меті захопити Харків. А перевага Сирського в тому, що він знає Харківщину. Проте Україна на момент прориву все ще чекала на допомогу він США.

Мені складно порівнювати. Зупинили? Молодці. Не дали окупувати Харків без пакету від США? Молодці. А потім з деталями будемо розбиратись, коли у нас буде пауза,
– сказав лідер держави.

15:35, 15 липня

Про що домовилися Зеленський і Столтенберг

Щоб гроші, виділені на зброю для України, прийшли сюди у вигляді зброї, а не у вигляді транспорту чи гуманітарної допомоги. Останнє також дуже важливо, але потрібна зброя.

Якщо НАТО зможе вирішити питання координації поставок і логістики – це буде прорив.

15:32, 15 липня

Україна створила 14 бригад резерву

Вони давно сформовані, більш свіжі, але не були достатньо озброєні.

15:28, 15 липня

Наступ Росії на Харків провалився

Його зупинили Сили оборони і відповідна зброя.

15:27, 15 липня

Дозвіл на удари вглиб Росії

Деякі позитивні сигнали щодо використання деликобійних речей ми почали отримувати, але треба дотискати.

Деякі лідери не сприймали позитивно удари по окупантах навіть українськими розробками. Це не справедливо, Україна бореться за своє.

І тепер такі удари можливі. Спершу це був шок для партнерів, тепер усі сприймають такі удари нормально.

Україна завдала потужних ударів по генеруючих енергооб'єктах Росії. Тепер є шанс зберегти власну енергетику.

Потрібно бути сильним і сміливим для того, щоб з тобою рахувались, і для того, щоб ти міг вигризти для України щось важливе,
– наголосив президент.

Також держава веде власні розробки.

15:13, 15 липня

Рішення про F-16 стратегічне, їхня кількість – поки ні

Президент не сказав, скільки саме літаків передадуть Україні, але частину ми отримаємо влітку, іншу частину – до кінця року.

Та скільки б не отримала винищувачів наша держава, їх все одно буде замало, щоб боротися на рівних з російським повітряним флотом. Тому президент веде роботу з місцевою владою США, щоб та вплинула на Конгрес. У деяких штатах є ключові виробництва літаків і систем Patriot.

Нам треба скорочення навчання на F-16. Нам треба розширення бази навчання на F-16. Нам треба збільшення кількості літаків найближчим часом, а не за три, чотири, п'ять років. Ось такі завдання. Всі ці питання підіймаємо. На всі ці питання отримуємо відповіді. Напевно, не завжди ті, які ми хочемо почути сьогодні. Завтра можуть бути інші відповіді. Над цим треба щоденно працювати,
– підсумував Зеленський.

15:07, 15 липня

Чому Україна зосередилася тільки на трьох пунктах Саміту миру

На інавгураційний Саміт винесли тільки три пункти, щоб отримати більше підтримки і присутності лідерів на заході. Ці питання не поляризують світ, їх підтримують різні держави.

Про інші пункти, зокрема, енергетику, ніхто не забув.

14:47, 15 липня

Як реалізують рішення Саміту миру

  • Наприкінці липня – на початку серпня пройде перша зустріч на рівні NSA, міністрів, радників безпеки, щодо висновків Саміту миру. Швидше за все, це відбудеться в Катарі. Там буде повністю підготовлений план щодо енергетичної безпеки.
  • В серпні буде зустріч в Туреччині щодо вільного мореплавства, там буде порушено питання продовольчої безпеки, буде повністю готовий розроблений план.
  • У вересні відбудеться зустріч в Канаді щодо гуманітарного напрямку: обміну полоненими і повернення дітей. Теж буде розроблений план.

Після цих трьох пунктів, якщо вони спрацюють, буде готовий план реалізації всіх пунктів. Президент ставив завдання, щоб це сталося в листопаді.

Загальний план має бути готовий до другого Саміту миру.

Вважаю, що представники Росії повинні бути на другому самміті,
– сказав Зеленський.

14:42, 15 липня

Чи будуть кадрові зміни в уряді

Якщо будуть зміни – ви будете про це знати. Так, зміни в уряді можуть бути, ми проговорюємо з деякими міністрами ті чи інші зміни. З прем'єром також проговорюю деякі речі,
– сказав Зеленський.

За його словами, каденція Шмигаля – найдовша з усіх українських прем'єрів.

14:34, 15 липня

Зеленський про Трампа

Це справа США, інші народи на це не впливають. Незалежно від результату виборів, Україна буде розвивати відносини з Америкою.

Губернатори-республіканці, з якими зустрічався Зеленський під час саміту НАТО, підтримують Україну та поважають наших бійців.

Україна має двопартійну підтримку та потужні відносини з республіканською частиною Конгресу.

Тут загроз великих я не бачу. Що стосується закінчення війни – загальні речі мені зрозумілі. Я думаю, що, якщо пан Дональд Трамп стане президентом, ми будемо працювати. Я цього не боюсь,
– сказав Зеленський.

Він наголосив: Республіканська партія неоднорідна, там є яструби. Та більшість Республіканської партії підтримує Україну і народ України.

14:17, 15 липня

Головні здобутки останнього часу: 

  • ухвалення допомоги для України від США;
  • гарантії безпеки, до яких доєдналися багато країн;
  • рішення по російських активах;
  • відкриття перемовин про членство України в ЄС;
  • саміт НАТО – найпотужніший з точку зору результатів, він дуже посилив нашу ППО.
  • Саміт миру зі 101 учасником;
  • конференція в Берліні з відбудови.
14:15, 15 липня

Пресконференція розпочалася. Зеленський подякував воїнам.