Зазвичай диктатори добре не закінчують, – політик зі США про долю Путіна після новин з Гааги
Міжнародний кримінальний суд видав ордер на арешт Владіміра Путіна. І це може об'єднати диктаторів на деякий час.
Такою думкою в ефірі 24 Каналу поділився громадський і політичний діяч зі США, депутат від округу Рок у штаті Вісконсин Юрій Рашкін. Але водночас він підкреслив, що зазвичай диктатори добре не закінчують.
Дивіться також Гірше за санкції: що означає ордер на арешт Путіна та як він сковує Росію
Путін біля розбитого корита
Юрій Рашкін вважає, що Путін розпочав війну, яка йому була не потрібна. Він може все зупинити в один момент, а його пропагандистська команда пом'якшить падіння "лідера". Утім, очільник Кремля обирає розбите корито.
"Продовження війни за допомогою Китаю тільки погіршить ситуацію для Росії. Тому що війна закінчиться, а санкції – ні. І голова Путіна має бути частиною цих санкцій", – відзначив спікер.
Юрій Рашкін про трибунал для Путіна: дивитись відео
Перевірка Путіна на міцність
Американський політичний діяч зазначає, що зараз йде сувора перевірка Владіміра Путіна на міцність – такого він ще не відчував. А на позиціях світових лідерів давно пасе задніх.
"Коли рік тому розпочалася велика війна, було очевидно, що підписувати договір про мир буде не Путін. Тому що людина в такій ситуації і світ, який намагався домовитися, а отримав ось таке, не буде вести з ним перемовини. Йому не можна довіряти", – відзначив Рашкін.
Позиції Путіна після ордеру: думки
- Канцлер Німеччини Олаф Шольц підтримав рішення МКС на арешт Путіна і зазначив, що "ніхто не стоїть вище над законом".
- Хоч ордер і значно похитнув постать Путіна на міжнародній арені, лідер Китаю Сі Цзіньпін, швидше за все, зустрінеться з очільником Кремля та захоче закріпити за Росією статус васала КНР.
- Тим часом Євгеній Пригожин та Рамзан Кадиров набули більшої популярності в Росії і можуть підсидіти Путіна.