Ці сітки кращі за зразки від НАТО: волонтери з Харкова допомагають військовим в маскуванні

10 липня 2023, 04:25
Читать новость на русском

Для військових важливо не тільки вправно користуватися коштовною технікою, але й гарно її маскувати від ворога, що дозволяє її зберегти. А тому наші захисники дуже потребують маскувальних сіток.

Саме їх виготовленням займаються волонтери з Харкова. За останній рік вони зробили 60 тисяч квадратних метрів маскувальних сіток. Про це розповіла кореспондентка 24 Каналу з Харкова Анна Черненко.

Читайте також Пишуть з позицій і просять помолитися: як матір 5 дітей стала волонтеркою та капеланкою

Виконують індивідуальні замовлення військових

Маскувальні сітки дозволяють приховати від "очей" ворога не тільки техніку, але й склади боєприпасів чи обладнання, а також, зокрема, Starlink, які забезпечують зв'язок.

Група харківських волонтерів плете сітки з 2012 року. І хоча за останній рік вони сплели доволі багато сіток, вважають, що цього недостатньо, адже техніки стає більше на фронті й вона потребує захисту. Крім того, триває деокупація українських територій, з'являються нові лінії оборони й об'єкти там також потребують прикриття.

Ці спеціалісти з плетіння маскувальних сіток дуже відповідально ставляться до своєї роботи. Вони плетуть різні види сіток, враховуючи не тільки різні сезони погоди, але й географію різноманітних регіонів, де ці сітки будуть використовувати.

Для маскування нашої бойової техніки – танків, БМП, БТР, а також бліндажів, окопів, складів боєкомплектів – використовуються сітки. Для виготовлення сіток ми застосовуємо 5 – 6 маскувальних кольорових гам, відповідно до тієї чи іншої місцевості, де цими сітками будуть маскувати,
– зазначив волонтер, військовий експерт Юрій Калгушкін.

Харківський волонтер, військовий експерт Юрій Калгушкін / Скриншот 24 Канал

Волонтери також виконують індивідуальні замовлення конкретних військових підрозділів, які працюють на певних ділянках фронту та застосовують конкретну техніку.

Харківські волонтери плетуть маскувальні сітки кращі за натівські зразки: дивіться відео

Потреба в маскувальних сітках збільшилась

Крім того, маскувальні сітки, які сплетені в Україні відрізняються від сіток натівського зразка. Адже маскувальні сітки від НАТО – стандартизовані і їх доволі добре видно ворогу. Тому військові можуть їх використовувати тільки на певних об'єктах.

Армія стала набагато більша, війна стала в рази інтенсивніша, і потреба в маскувальних сітках збільшилась. За рік ми зробили понад 60 тисяч квадратних метрів сіток. Але це дуже мало. Хочемо робити такий обсяг за квартал, а краще за місяць, тому що потреби величезні,
– волонтер Борис Редін.

Волонтер з Харкова Борис Редін / Скриншот 24 Канал

Волонтери дуже потребують підтримки. Так, потрібні ті, хто бажає плести маскувальні сітки. Крім того, потрібна фінансова допомога. Волонтери працюють в приміщеннях, за них потрібно сплачувати комунальні послуги. Тому, ті, хто бажає допомогти харківським волонтерам, зможуть знайти необхідну інформацію на сторінці Бориса Редіна у фейсбуці.

Більше про волонтерство під час війни

  • На Харківщині – у селі Коротичі – волонтери створили центр іпотерапії. В ньому військові, які постраждали на війні, отримують реабілітацію, спілкуючись з конями. Деякі відвідують центр разом зі своїми родинами та покращують у контакті з тваринами свій психологічний стан.
  • Волонтерський штаб "Українська команда" підбив підсумки своєї робити. За час свого існування "Українська команда" доставила на передову, у військові підрозділи та госпіталі, переселенцям та мешканцям регіонів, постраждалих від воєнних дій, 1 мільйон кілограмів вантажів. Допомогу від волонтерів отримали 200 тисяч людей, а загальна вартість цієї допомоги становить 200 мільйонів гривень.