Своєю історією Катерина охоче ділиться з журналістами, інформує 24 Канал. Вона розповіла, як прийняла рішення стати капеланкою.

Читайте також Більше люблю Росію, – у Херсоні пенсіонерка цинічно "віддячила" волонтерам за допомогу

Робота без вихідних

За півтора місяці після початку повномасштабного вторгнення Катерина почала волонтерити. Разом із командою їздила на деокуповану Київщину, зокрема побувала у Бучі та Бородянці одразу після їхнього звільнення.

"Ми просто були в шоці, як і вся Україна. Почали волонтерити, приймати біженців, надавати їм допомогу і просто моральну та духовну підтримку", – розповіла жінка.

Так, понад рік Катерина координує роботу гуманітарного штабу у рідному Луцьку. Закриває потреби військових: шукає турнікети, рюкзаки для парамедиків і багато чого іншого. Без вихідних спілкується з волонтерами з інших країн. Надихнувшись цією роботою, жінка вирішила, що готова надавати ще й духовну підтримку. Тому приєдналася до корпусу військових капеланів.

Часто з позицій дзвонять, пишуть і ми просто переписуємося. Дуже часто просять: помоліться, нас дуже сильно криють артилерією. Або пишуть: дякую за ваші молитви. Ми є тилом, чекаємо, любимо. Ми попіклуємося про ваші сім'ї. Тільки ви тримайтеся,
– зверталася до військових Катерина.

Рішення стати капеланкою

Корпус військових капеланів є структурним підрозділом Християнської служби порятунку. Там Катерина пройшла відповідну підготовку та отримала сертифікат. Вона може їздити на фронт, не вступаючи до лав ЗСУ.

"Моя причина – п'ятеро дітей. Я не можу підписати контракт і повністю належати армії, тому що перша моя місія – бути матір'ю. Також причина, якщо в ступаю до ЗСУ, я вже не можу волонтерити", – пояснила героїня.

Утім, Катерина часто їздить "на нуль", де допомагає як військовим, так і цивільним. Запевняє, має надійну охорону і на відверту небезпеку себе не наражає. Бо пам'ятає – вдома її чекає велика родина.

Мама п'ятьох дітей

Увесь свій вільний час Катерина присвячує родині. Разом із чоловіком вона виховує п'ятьох дітей, двоє з яких прийомні. Наймолодшого Луку жінка народила у перший день повномасштабного вторгнення. Пригадує, це було після перших шести ракет, які були випущені по місту. Зараз Лука вже зробив свої перші кроки і радує свою відважну матусю щирою посмішкою.

Катерина разом із сином Лукою/ insider-media

Катерина разом із сином Лукою/ insider-media

"Ми його називаємо Лучик. Він постійно посміхається. Дуже спокійне дитя. Не знаю в кого він пішов. Він дуже позитивний, спокійний. Люди називали його дитя війни, а ми називаємо дитя миру – для мене це принципово", – додала Катерина.

Історії волонтерів: останні новини

  • Волонтери з Харківщини допомагають українським захисникам із реабілітацією, залучаючи до цього коней. На іпотерапію військові приходять разом зі своїми родинами. Спілкування з конями позитивно впливає на психологічний стан.
  • Британець Діабло Деленфер став волонтером в Україні. Він хотів долучитися до лав ЗСУ, але через травми його не взяли. Тому чоловік разом зі своїм собакою Дизелем, якого знайшов на фронті, допомагає військовим.
  • Сергій Притула передав бронетранспортери Spartan військовим, які воюють на Донеччині. На їх закупівлю чоловік ще минулого року оголошував окремий збір, який закрили за рекордні два дні. Днями представники фонду їздили на фронт, аби особисто дізнатися як працює техніка.