Буде катастрофа: як на Білорусь вплине можлива участь її військ у війні проти України

18 лютого 2023, 17:31
Читать новость на русском

Народ Білорусі не підтримує війну проти України, як це роблять росіяни. Саме це і стримує самопроголошеного очільника країни Алєксандра Лукашенка.

Про це 24 Каналу розказав Павло Латушко – заступник керівника Об'єднаного Перехідного Кабінету Білорусі. За його словами, сам Лукашенко дуже боїться рішучих кроків.

Дивіться також Білоруси намагаються утриматися від участі у війні проти України, – ГУР МО

Яка позиція в Лукашенко щодо війни

Павло Латушко пояснив, що треба зрозуміти, що не зовсім активна участь Лукашенка у російсько-українській війні насправді не його заслуга. Це якщо розглядати сценарій входження Збройних сил Білорусі на територію України.

До того ж він стійко стоїть, як юнак на допиті, перед президентом Росії Владіміром Путіним і захищається усіма можливими способами.

Просто і Путін дає собі звітність в тому, що напрямок Збройних сил Білорусі сьогодні в бік України створює потенційну катастрофічну ситуацію в Білорусі,
– зауважив він.

На його думку, вся справа у підтримці народу.

Павло Латушко розповів, що означатиме для Білорусі відкритий вступ у війну: дивіться відео 

Яка позиція в білорусів

Заступник керівника Об'єднаного Перехідного Кабінету Білорусі розповів, що неможливо сьогодні уявити, щоб в Мінську на стадіоні чи на головній площі могли б зібрати мітинг ті, хто підтримує війну, як це робить Путін в Росії.

"Там є адміністративний ресурс, але так само ми розуміємо позицію російського суспільства, яке виступає за війну", – зауважив він.

За його словами, незрозуміло, скільки ще треба привезти мертвих солдатів, щоб росіяни якось протверезіли.

"Стосовно Білорусі, то вони не зберуть цей мітинг, навіть, якщо Путін приїде", – переконаний Латушко.

Він пояснив, що невдоволеність білоруського народу загрожує самому Лукашенку. Зовсім неправильно стверджувати, що завдяки вмінням хитрувати самопроголошеному очільнику Білорусі до цього часу вдавалося уникати тиску з боку Путіна.

Не піде він в Україну. Єдине, про що могли б іти торги – це те, що на території Білорусі розміщені ракетні установки Росії, воєнно-космічні сили: літаки, винищувачі,
– розказав він.

На його думку, найближчим часом ми побачимо, на скільки Лукашенко контролює цю ситуацію чи на скільки Путіну необхідний буде цей ресурс.

"Давайте не будемо готувати Лукашенка до державної нагороди. У мене таке враження, що скоро йому Нобелівську премію миру видадуть за те, що він так вперто протистоїть Путіну", – закликав Латушко.

За його словами, треба зважено оцінювати ситуацію.

Кремль планує використовувати Білорусь

  • Аналітики з американського Інституту вивчення війни вважають, що Кремль може приєднати до себе елементи білоруської оборонно-промислової бази. Все задля підтримки затяжної війни проти України.
  • Нова зустріч Лукашенка та Путіна відбулася 17 лютого в підмосковській резиденції Ново-Огарьово. Там заявили, що Лукашенко хоче налагодити з Росією зв'язки у авіабудуванні. Він запропонував виготовляти в Білорусі штурмовики Су-25.
  • Перед тим білоруський диктатор на пресконференції заявив, що його країна вступить у війну, якщо буде загроза для неї. Проте не слід відкидати ймовірність провокацій, що може вчинити держава-агресорка.