Україна занадто велика й важлива, щоб легко вступити в НАТО: які перспективи інтеграції
Україна подала заявку на вступ до НАТО за пришвидшеною процедурою. Однак не варто тішити себе ілюзіями. Вступ до Альянсу не буде легким та швидким.
Про це 24 каналу розповіла політологиня та дослідниця Гарвардської школи Кеннеді Мар’яна Буджерин. За її словами, вступ України в НАТО не буде таким, як у тої ж Швеції чи Фінляндії. Ці держави все одно раніше, можна сказати, неофіційно входили до європейської безпекової системи.
До теми Виступ Столтенберга і заявка України – тісно пов'язані: коли можливе членство в НАТО
Україна занадто велика та важлива держава
Як наголошує Буджерин, Україна є занадто великою та важливою державою, щоб її так легко взяли в Альянс. Все через особливості розташування та геополітичну ситуацію.
Нам треба зрозуміти, що ця проблема не через те, що натівці погані. А Україна така особлива. ЇЇ геополітична позиція теж особлива. Тому й Україну так легко не беруть в Альянс,
– зазначила політологиня.
Вона нагадала, що для вступу в НАТО потрібно консенсус усіх представників Альянсу. В цьому випадку завжди знайдуться свої Орбани, які висунуть безліч аргументів, чому Україну не варто приймати. Це не означає, що Києву не вдасться домовитися. Але це процес. І він займе час.
"Наразі, мені здається, варто працювати з НАТО у двосторонньому порядку. Але сподіватися, що дуже швидке членство в НАТО вирішить безпекову проблему для України, мабуть, не варто", – наголосила Буджерин.
Буджерин про те, чи дійсно Україна швидко вступить в НАТО: дивіться відео
Україна подала заявку до НАТО за пришвидшеною процедурою
- 30 вересня після засідання РНБО Володимир Зеленський заявив, що Україна подає заявку в НАТО у пришвидшеному порядку.
- Генсек НАТО Єнс Столтенберг заявив, що двері Альянсу відчинені для України. Але рішення мають ухвалити усі 30 країн-членів НАТО.
- Деякі країни з НАТО вже підтримали заявку України. Серед них – країни Балтії.
- Радник голови Офісу Президента Михайло Подоляк зазначив, що перед подачею заявки були відповідні консультації з представниками НАТО.