Про це під час брифінгу заявив генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг, повідомляє 24 канал. За його словами, Альянс непохитно підтримує незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України.

До теми Зеленський попросив гарантії безпеки для України, поки в НАТО досягають згоди про вступ

Рішення про вступ України в НАТО прийматимуть усі члени

Столтенберг зазначив, що НАТО залишається рішучим у своїй допомозі та підтримці України, яка захищається від російських окупантів.

"Кожна демократична країна має право подати таку заявку (на членство в НАТО – 24 канал). Ми говорили неодноразово, що двері НАТО – відчинені. Ми це продемонстрували за останні роки", – додав генсек Альянсу.

Він зауважив, що союзники по НАТО під час саміту в Мадриді заявили, що підтримують Україну у виборі свого шляху, а саме до якої структури безпеки вона хоче входити.

Рішення про членство прийматимуть всі 30 союзників. Ми прийматимемо його шляхом консенсусу. Наш фокус уваги зараз зорієнтований на негайному наданні допомоги Україні у захисті від брутальної агресії Росії,
– наголосив Столтенберг.

Генсек НАТО підсумував, що саме підтримка України є наразі основними зусиллями Альянсу.

Дивіться брифінг генерального секретаря НАТО Єнса Столтенберга:

Цікаво Використання ядерної зброї в Україні буде атакою на НАТО, – американський сенатор

Україна подала заявку на вступ у НАТО

Президент Володимир Зеленський 30 вересня заявив, що Україна подала заявку на членство в НАТО. Таке рішення ухвалили на засіданні РНБО.

За словами глави держави, фактично Україна вже діє за стандартами НАТО, проте залишається ще стати членом Альянсу юридично.

Сьогодні Україна подає заявку, щоб зробити це де-юре. За процедурою, яка відповідатиме нашому значенню для захисту всієї нашої спільноти. У пришвидшеному порядку. Ми робимо свій визначальний крок, підписуючи заявку України на вступ у пришвидшеному порядку до НАТО,
– повідомив Зеленський.

Він додав, що це можливо, адже цьогоріч Фінляндія та Швеція розпочали приєднання до НАТО без Плану дій щодо членства. Тому прийняти нашу пришвидшену заявку на вступ до Альянсу буде справедливим рішенням.

"Ми розуміємо, що це потребує консенсусу всіх членів Альянсу. Розуміємо, що треба вийти на такий консенсус. І тому, поки це відбуватиметься, ми пропонуємо реалізувати наші пропозиції щодо гарантій безпеки для України й всієї Європи згідно з Київським безпековим договором, що розроблений і представлений нашим партнерам", – наголосив президент.

Глава держави підсумував, що безпека не має альтернатив. Однак для того, щоб її гарантувати, потрібна рішучість.

Варто подивитися – Україна подала заявку на членство в НАТО: відео