Україна розуміє, що рішення про вступ потребує консенсусу всіх членів Альянсу. Також розуміє, що треба вийти на такий консенсус. Про це президент заявив у своєму звернення після засідання РНБО.

Важливо Україна подає термінову заявку на вступ до НАТО

Зеленський попросив гарантії безпеки

Саме тому, поки цей процес триватиме, Україна пропонує реалізувати наші пропозиції щодо гарантій безпеки для України і всієї Європи згідно з Київським безпековим договором. Він розроблений і представлений нашим партнерам.

Безпека не має альтернатив. Але потрібна рішучість, щоб її гарантувати,
– наголосив Зеленський.

Він додав, що Україна робить визначальний крок, підписуючи заявку на вступ у пришвидшеному порядку до НАТО.

Україна де-факто – у НАТО

Президент наголосив, що Україна й НАТО довіряють та допомагають одне одному

"Це і є Альянс. Де-факто. Сьогодні Україна подає заявку, щоб зробити це де-юре", – сказав Зеленський.

Він навів приклад, як цьогоріч Фінляндія та Швеція розпочали приєднання до Альянсу без Плану дій щодо членства. Це буде справедливо і для України.

Реакція НАТО

  • Генсек НАТО Єнс Столтенберг скликав терміновий брифінг ввечері 30 вересня. Найперше він наголосив, що Альянс ніколи не визнає незаконну анексію Росією українських територій.
  • Він додав, що НАТО не є стороною конфлікту, але надаватиме підтримку Україні, аби вона могла захищатись.
  • Столтенберг зазначив, що двері НАТО відчинені. Альянс підтримує право України обирати новий шлях. Однак рішення про вступ держави прийматимуть усі 30 союзників.
  • Він нагадав, що союзники НАТО цього року зустрілись в Мадриді, де зробили чітку заяву, що ми підтримуємо право України обирати свій шлях і вирішувати, до яких оборонних альянсів вступати.
  • Крім того, генсек прокоментував чергові ядерні погрози Путіна. Він зазначив, що НАТО пильно стежить за Росією, вона попереджена про наслідки таких дій. Путін мусить зрозуміти, що ядерну війну неможливо виграти.

Дивіться більше – Зеленський заявив, що Україна подає заявку в НАТО: відео