Рекомендація почати переговори про вступ до ЄС: чого Україні чекати далі

8 листопада 2023, 13:53
Читать новость на русском

Єврокомісія 8 листопада рекомендувала почати переговори щодо вступу України до Європейського Союзу. Швидкість їхнього перебігу залежить від швидкості реформ.

Голова Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн розповіла кореспондентці 24 Каналу у Брюсселі Софії Назаренко, що спочатку рекомендації почати переговори передадуть до Європейської ради. Далі там мають прийняти політичне рішення, а вже після цього почнеться робота. 

Дивіться також Вступ до Євросоюзу все ближче: Україна виконала 90% реформ, яких від неї очікували

Процес заснований на заслугах

Президентка Єврокомісії зазначила, що Україна ще перебуває в процесі виконання реформ, які ще оцінять в березні. Вона також наголосила, що весь процес залежить від швидкості прийняття та втілення відповідних реформ. 

Звичайно, це процес, заснований на заслугах,
– сказала фон дер Ляєн.

За її словами, політичне рішення щодо початку переговорів про вступ до ЄС має прийняти Європейська Рада вже в середині грудня. Якщо ця інституція скаже "так", то переговори про вступ відкриють. Очільниця Єврокомісії розповіла, що є кілька пунктів щодо України.

Насамперед це стосується реформ: Україна повинна їх закінчити. Це чітко зазначено в рекомендації, і до березня Єврокомісія звітуватимемо про прогрес.

Єврокомісія рекомендувала почати переговори про вступ України до ЄС

  • Європейська комісія рекомендує почати переговори про вступ України та Молдови до Євросоюзу. Єврокомісія також підготувала звіт про прогрес, досягнутий Україною на шляху до ЄС.
  • Про це заявила Президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн на пресконференції. Кореспондентка 24 Каналу передає, що в ЄС наголосили – Україна виконала 90% реформ.
  • Урсула фон дер Ляєн повідомила, що Україна досягла успіху в реформах у сфері конституційного правосуддя, реформі відбору Вищої ради правосуддя, антикорупційній програмі, боротьбі з відмиванням грошей, важливих заходах щодо стримування олігархів, а також – новий закон про медіа та закон про національні меншини.