лукашенко не збирається остаточно пов’язати себе з путіним у війні з Україною, – Яковенко
Самопроголошений білоруський диктатор лукашенко продовжує шукати "відмазки" для путіна, чому зараз він не може втрутитися у війну. Складається враження, що він вже намагається триматися від росії та її президента якомога далі.
лукашенко до останнього опиратиметься вступу у війну
Коли стане зрозуміло, що вони програли остаточно, лукашенко, ймовірно, спробує переметнутися на інший бік, вихваляючись, що дав опір путіну та не вступив у війну. Саме тому він не збирається пов'язати себе одним ланцюгом із путіним. Про це 24 каналу розказав російський опозиційний журналіст і політик Ігор Яковенко.
До теми лукашенко захопився історією, як і путін, – Мусієнко припустив дії білорусі
За його словами, при всій зовнішній епатажності та іміджу колгоспного або картопляного фюрера лукашенко володіє більшою живучістю та витонченішим політичним маневруванням, аніж путін.
На відміну від путіна, він (лукашенко – 24 канал) звик бути в умовах політичного виживання,
– охарактеризував Яковенко.
Відтак, самопроголошений очільник білорусі буде усіма силами опиратися тому, щоб його втягнули у війну з Україною.
"Він розуміє, що на відміну від путіна, у нього немає підтримки всередині країни, а при безпосередньому вторгненні білоруських військ в Україну, неминуче буде знищена значна частина його силовиків. Звичайно ж, у цій ситуації режим лукашенка просто рухне. Він це розуміє, і намагається уникнути усіма можливими способами", – пояснив журналіст.
Він додав, що лукашенко може і буде продовжувати надавати свою територію у користування росії, але не більше. Він обрав для себе роль нібито й союзника путіна, але не учасника війни.
Казахстан та Іран також тримають дистанцію
Щодо інших країн, які могли б бути потенційними союзниками росії у війні, але обрали не робити цього – Казахстан та Іран. За словами Яковенка, між росією та Казахстаном – ще більше дистанція. Це пов'язано з тим, що більшою мірою ця країна залежить від Китаю, а не від росії. На це вказує й співвідношення російських та китайських інвестицій. За інформацією журналіста, це – 1 до 4.
Також у Казахстан суттєво інвестує Захід. Ключові та найприбутковіші підприємства, які великою мірою забезпечують бюджет країни, належать саме західним компаніям.
Крім того, наміри щодо Казахстану має й Туреччина. Своєю чергою, Казахстан не збирається повністю інтегруватися з нею, але все ж не виступає проти ще одного вектору. Саме тому росію Казахстан тримає на доволі серйозній дистанції.
Іран можна назвати геополітичним союзником росії лише в її протистоянні з США та Заходом в цілому, і не більше. Жодної серйозної військової допомоги Іран росії не надасть росії, тому зустріч трійчастого союзу Іран – Туреччина – росія у Тегерані нестиме лише демонстративний характер для телевізійної картинки. Стратегічними союзниками росії ці країни не будуть.
Повне інтерв'ю з Яковенком на 24 каналі: дивіться відео
Нагадаємо, що сьогодні, 19 липня, в іранському Тегерані у рамках тристороннього саміту зустрічаються лідери росії, Туреччини та Ірану. У рамках саміту має відбутися й двостороння зустріч Реджепа Ердогана та владіміра путіна.