Ретельний медогляд: адвокат розповів, як уникнути формального медогляду ВЛК

23 лютого 2024, 14:16
Читать новость на русском

Джерело:

Роман Сімутін

Військовозобов'язані, яким вручили повістку, повинні пройти повноцінну військово-лікарську комісію. Адвокат ділиться порадами, як уникнути формального медогляду.

Якими повинні бути ваші дії у разі, якщо ВЛК була проведена неповноцінно, а формально. Адвокат Роман Сімутін розповів, як необхідно діяти у такій ситуації.

Дивіться також Від повістки – до "полігону": як відбувається процес мобілізації в Україні покроково

Як правильно пройти ВЛК

Перш за все адвокат радить перед проходженням ВЛК заявити про необхідність проведення аналізів. За його словами, це має дати зрозуміти, що ви ознайомлені із законним порядком проходження ВЛК.

В деяких випадках їх беруть з вашої електронної картки HELSI невідомо якої давнини та без аналізів на цукор, гепатит та ВІЛ,
– зазначає Сімутін.

Ваші подальші кроки:

  • додайте до своєї особової справи всі доступні лікарські виписки, висновки та амбулаторну карту, без жодного винятку;
  • при проходженні огляду у профільного лікаря щодо вашого захворювання, детально розкажіть про наявні проблеми, продемонструйте виписку та повідомте, що ці дані додані до особової справи.

Дії, якщо ВЛК визнала придатним до служби хворого

Якщо ваші проблеми зі здоров’ям тягнуть як мінімум на обмежену придатність, але вам ставлять придатний і не направляють на додаткове обстеження, одразу прямуйте до голови ВЛК, пишіть скаргу і чекайте офіційної відповіді. Не надання відповіді можна розглядати як бездіяльність голови ВЛК, з подальшим оскарженням,
– радить юрист.

Сімутін додає, що необхідно завжди вимагати офіційний висновок ВЛК щодо придатності, який буде оформлений у вигляді довідки. Відсутність цього висновку може ускладнити подальший процес оскарження.

Мобілізація в Україні: останні новини

  • Законопроєкт щодо демобілізації строковиків, який передбачає 12 місяців протягом яких вони не можуть бути призвані, підтримали у Верховній Раді. Про це повідомив Давид Арахамія, нардеп і голова фракції "Слуга народу". Тепер рішення повинен схвалити президент.
  • Також Арахамія дав зрозуміти, що Україна не може багато місяців чекати на ухвалення допомоги у Вашингтоні. Якщо буде допомога меншою, треба буде мобілізувати більше людей. Втім, якщо допомога буде більша, то держава потребуватиме для захисту від російської агресії меншої кількості людей.
  • Секретар РНБО Олексій Данілов погодився із тим фактом, що необхідно наводити лад у роботі всіх центрів комплектації. Він заявив, що там є прояви речей, які б не мали там бути.