Запускати процеси треба вже: як Україні захиститись після виходу на кордони 1991 року

6 березня 2023, 08:59
Читать новость на русском

Вихід наших захисників на кордони 1991 року не означає завершення війни. Україна має розглядати варіанти, як надалі захистити себе та вже починати працювати над цим.

Так, якщо російський диктатор Владімір Путін залишиться при владі, то плануватиме реванш. Таку думку 24 Каналу висловив ексспівробітник СБУ та експерт Українського інституту майбутнього Іван Ступак.

Зауважте З одним заводом і браком запчастин: як швидко Росія може відновити парк танків, – The Economist

Як Україні захистити себе після виходу на кордони 1991 року

Сьогодні вже є перші цікаві кроки як Україні захистити себе. Вони вже озвучені та стосуються виробництва озброєння на території нашої держави.

Зокрема, британські компанії з виробництва озброєння були в Києві та обговорювати можливість виготовлення зброї в Україні. Крім того, таку можливість розглядає турецька компанія Baykar з виробництва безпілотників Bayraktar. А також німецький збройний концерн Rheinmetall думає над будівництвом танкового заводу.

Зрозуміло, що це не буде у квітні – травні цього року. Можливо це буде через рік, але процеси треба запускати,
– зауважив ексспівробітник СБУ.

Річ у тім, що для цього треба багато часу на організацію різних моментів. А вже коли війна закінчиться, то через певний час розпочати ці виробництва.

Ступак розповів, як Україні надалі захистити себе: дивіться відео

Утім, на думку ексспівробітника СБУ, будувати такі потужності необхідно в горах або під землею, оскільки так вони будуть захищені від потенційних ударів Росії. Сучасні системи ППО можуть захистити їх, але ще залишається ризик російських диверсантів.

"Ми вже повинні це закладати й наступного дня після завершення війни давати зелене світло і будувати", – підкресли Ступак.

Будівництво заводів з виробництва зброї в Україні: що відомо

  • Німецький виробник танків Rheinmetall перебуває у процесі переговорів з українським урядом щодо будівництва танкового заводу в Україні.
  • Керівник компанії Rheinmetall Армін Паппергер заявив, що приблизна вартість будівництва заводу складатиме 200 мільйонів євро. Водночас його щорічна продуктивність може досягати до 400 основних бойових танків типу Panther.
  • Армін Паппергер назвав переговори з урядом України перспективними. Крім того, він впевнений, що танковий завод можна захистити від російських обстрілів системами ППО.
  • Зауважимо, що Panther – це концепт нового танка, розроблений на основі танка Leopard 2 і є найзручнішим для країн, які вже мають на озброєнні танки Leopard. Він був представлений концерном Rheinmetall влітку 2022 року.