Як топ-5 найрейтинговіших партій обіцяють змінити ситуацію в Україні
Дострокові парламентські вибори відбудуться всього за п'ять тижнів. Однак, більшість українців не читає передвиборчі програми улюблених партій. Та й навіщо, якщо вони більш подібні до добірки гасел, а не до плану розвитку держави? Журналісти 24 каналу разом з аналітиками з'ясували, що саме українцям пропонують партії та кандидати.
Володимир Зеленський і "Слуга народу"
9 червня партія "Слуга народу" провела з'їзд у ботанічному саду Києва, на якому представила першу десятку кандидатів у депутати, а також окреслила основні пріоритети партії.
Читайте також: Топ-3 одіозних мажоритарників на парламентських виборах-2019
Серед них можна виділити наступні:
– Скасувати недоторканність народних депутатів та повернути відповідальність чиновників за незаконне збагачення.
– Запровадити механізми впливу українців на рішення влади через референдуми.
– Перевести максимально можливу кількість державних послуг в онлайн, а також нагороджувати грошима українців за виявлення корупції.
– Реформувати Збройні сили за стандартами НАТО.
– Розширити співпрацю з Євросоюзом і НАТО.
– Вищу раду правосуддя і Вищу кваліфікаційну комісію суддів перезавантажити, натомість посилити можливості громадського контролю за судовою системою.
Більше про передвиборчу програму "Слуги народу" читайте тут.
Як сказав виконавчий директор Центру економічної стратегії Гліб Вишлінський, у партій було не багато часу на те, щоб підготуватися до виборів. Часу і справді обмаль, тож партії просто підкорегували програми, які готували до президентських виборів.
Топ-5 кандидатів у депутати від "Слуги народу"
"Слуга народу" хоче податкової амністії для великого бізнесу, який приховував реальні доходи. А ще заміни податку на доходи податком на виведений капітал.
Як зазначають аналітики, Зеленський не піде на зміну податкової системи, поки економічна стабільність хитка. Риторика змінилася після перемовин із МВФ. Зараз у програмі "Слуги народу" більшість ініціатив направлені на боротьбу з корупцією.
Святослав Вакарчук і "Голос"
Гліб Вишлінський зауважив, що подібні цінності має і партія "Голос" Святослава Вакарчука. Вона фактично змагається зі "Слугою народу" у тому, щоб бути найбільш орієнтованою на бізнес. Крім того, у "Голосі" теж підтримують податок на виведений капітал. А ще програма партії Святослава Вакарчука передбачає введення ринку землі, приватизацію підприємств, боротьбу зі схемами на митниці та у податковій.
Ми прийшли боротися з олігархами, як з явищем. Ми не проти того, щоб в країні були багаті люди, але ми точно проти касти недоторканих, які раптом живуть по окремих правилах,
– заявив глава партії "Голос" Святослав Вакарчук.
Перша п'ятірка партії "Голос" на парламентські вибори-2019: інфографіка
"Європейська солідарність" та "Опозиційна платформа – За Життя"
Програми партій "Європейська солідарність" та "опозиційна платформа – За Життя" жодних радикальних змін не пропонують. Їхня політика передбачає використання адмінресурсу в інтересах великого бізнесу. З тією відмінністю, що Петро Порошенко триматиме курс на Євросоюз. А партія Віктора Медведчука робитиме те саме, але орієнтуючись на Росію.
Це продовження тої самої політики, яка проводилася і за часів Януковича. Жодних ініціатив, які обговорювалися експертами та є достатньо прогресивними, і, вважається, будуть позитивно впливати на економіку, немає,
– пояснив директор Інституту соціально-економічної трансформації Ілля Несходовський.
Перша п'ятірка політсили "Європейська Солідарність" Петра Порошенка на виборах: інфографіка
Юлія Тимошенко та "Батьківщина"
Юлія Тимошенко наполягає, що економічна політика майбутньої Коаліції, в яку вона веде партію Батьківщина, має ґрунтуватися на її програмі "Новий курс". Втім, це йде у розріз із програмою партії "Слуга народу".
Програма "Слуги народу" більшою мірою орієнтована на потреби економічно активних громадян. "Батьківщина" більше орієнтована на потреби громадян старшого віку і власне не на те, щоб більше заробляти, а на те, щоб менше витрачати,
– наголосив Гліб Вишлінський.
Перша п'ятірка "Батьківщини": інфографіка
А ще її "Новий курс" викликає таке ж невдоволення у МВФ, як слово "дефолт" із вуст олігарха Ігоря Коломойського.
Нам важливо було б, як для бізнес-спільноти, отримати підґрунтя для реальної роботи над боротьбою із корупцією. Для того, щоб ми відчули що дійсно у нас будь-яка людина, яка займається корупцією, буде покарана,
– сказала виконавча директорка Європейської бізнес-асоціації Ганна Дерев'янко.
А для цього потрібно виконати те, на що забракло духу у попереднього складу парламенту та й у п'ятого президента – судова реформа, боротьба із тіньовою економікою та контрабандою, усунення олігархів від бюджетних дотацій.
Читайте також: Рейтинги "Батьківщини" знижуватимуться: експерт назвав причину
До слова, 21 липня українці обиратимуть народних депутатів дев'ятого скликання Ради на парламентських виборах. Через те, що чинні нардепи провалили ухвалення змін до виборчого законодавства, голосування проходитиме за старою системою – змішаною пропорційно-мажоритарною. Тому, залишаються партійні списки та "мажоритарка".